Polnjeni mafini

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

tema odprta - 7. mar 2014 10:34 | ogledi: 9.354 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

 

Nujno bi rabila nasvet! Zvečer bi se rada spravila peči mafine, ki bi jih rada polnila naknadno. Zanima me, če je že kdo polnil mafine že pečene,npr. tako kot krofe ... zdaj pa ne vem ali naj se lotim tega ali ne! Vem, da so dobri z nutelo in z sadjem, vendar jaz bi jih polnila z vanilijevo kremo,...in to že pečene... Aja pa še to, da sem si še bolj zakomplicirala zadevo, pekla bom one majhne mafinčke,...

Zelo bi mi pomagali z nasveti

polalonca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. mar 2014 11:31

Jah zarezes, razpres in nafilas s kremo. Pa bolj mehke naredi. Iz mase za biskvitE. Predlagam najboljse vanilijeve kolacke ali kaj na temo marmornega kolaca. 

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. mar 2014 12:32

Ali pa takole: http://www.youtube.com/watch?v=4zi9aU63h7w

Kot pa je omenila že bannanna, je za takšno polnjenje verjetno bolje, če narediš mehkejše mafine iz biskvitnega testa.



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 07. 2014 13:04

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

7. mar 2014 16:23

jaz izrežem z nožem iz vrha mafina stožec, napolnim (npr. čokoladne mafine z marelično marmelado, limonine z limonino kremo - lemon curd), in zopet pokrijem. Skoraj ni videti, da so polnjeni, zato je presenečenje še toliko slajše :)

pekoča paprika

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

15. maj 2014 12:17

Zdajle sem se spomnila, na tele moje mafine, ker jih mislim spet narediti, sem nakomu obljubila, ki jih takrat ni smel jesti,... mi ni dalo miru in sem jih nafilala, vzela sem brizgo za polnjenje naredila rahlo masleno kremo in brizgala od zgoraj. uspelo u nulo! ko mi je zmanjkalo kreme sem nadaljevala z marmelado in ker sem imela čokoladni biskvit, so prišli ko mali saharčki  saj sem na frhu še kapnila malce čokoladne glazure vam povem včasih moraš malce reskirat!  

polalonca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti