Rock candy - breaking bad

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. feb 2014 9:27

Namesto koruznega sirupa lahko dodas malo limoninega soka (oboje preprecuje kristalizacijo sladkorja, ni pa nujen dodatek), prednost soka je da potem ne potrebujes umetne arome. Kar je bolj pomembno pa je, da sladkor skuhas do prave temperature

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Heisenberg  

član od: 7.2.2014

sporočila: 6

10. feb 2014 15:15

rebecca je napisal/a:

Namesto koruznega sirupa lahko dodas malo limoninega soka (oboje preprecuje kristalizacijo sladkorja, ni pa nujen dodatek), prednost soka je da potem ne potrebujes umetne arome. Kar je bolj pomembno pa je, da sladkor skuhas do prave temperature



"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kakšen sok to? Sirup ali sok?

Heisenberg

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. feb 2014 15:21

sok - vzames limono, jo prerezes, stisnes in po potrebi se precedis.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Heisenberg  

član od: 7.2.2014

sporočila: 6

12. feb 2014 21:18

Torej, v trgovini peki.si sem kupil

-Glukozo

-Modro jedilno barvo

-marshmallow aromo

-non-stick sprej

-termometer za sladkor

 

Naredil sem po navodilih in dobil perfektne kristale zelo dobrega okusa

edino kar je, je to da sem kuhal do 285 F, torej skoraj do karamelizacije, zato je zmes postala zlato-rumena, ko pa sem dodal modro barvo... rumena + modra = zelena

:)

Heisenberg

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

12. feb 2014 23:53

Ja mal prepozen si bil. Moraš prej nehat kuhat, ker tudi če ga odstaviš iz štedilnika se sladkor še vedno kuha in zato začne karamelizirat. Posledica tega, pa je potem barva in oksu po karameli. 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti