Vok

neznan uporabnik

30. mar 2001 18:01

A sem res takšen strah in trepet tu okrog? Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

4. apr 2001 14:20

Priporočam uporabo VOK-a za prave sladokusce in gurmane, saj je priprava jedi v njem zelo hitra, enostavna in pa zelo zdrava. Preizkušenih imam že kar nekaj receptov, ki vam jih prav tako lahko ponudim. Za recepte se obrnite na moje uporabniško ime. LP!

neznan uporabnik

4. apr 2001 14:49

Če si pripravljen deliti svoje recepte z drugimi, jih lahko pošlješ tudi na KulSlo. Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

5. apr 2001 18:54

Daj no, objavi te dobre recepte. Potem jih lahko primerjam z mojimi, potem pa objavim se jaz kaksnega:) Hvala in lep pozdrav. Henri P.S.: A pri vas tudi razsaja pomlad;)

neznan uporabnik

11. apr 2001 14:31

hi! tudi jaz mam steklokeramično ploščo in vok pa mi vseeno gre božansko kuhat. nekakšnih posebnih receptov nimam ampak glavno je da zmečeš v vok dosti različne zelenjave in pa dosti začimb. vseeno kakšnih. čim hitreje si ga kupi ker je res počasi že nepogrešljiv! Nina [:-D] Nina Medved

neznan uporabnik

11. apr 2001 19:58

Hvala Ninocka, tako je prav:) Pozdrav in srecne praznike vsem KulSlovcem Henri

neznan uporabnik

4. maj 2001 0:27

Ta prav vok iz litega železja in ravnim dnom se dobi v ljubljanskem Rutarju! Mene je stal ene 13.000SIT ampak mi ni žal niti tolarja! Ga pa uporabljam na steklokeramièni plošči in na njej se vse nardi OK! Sam mal je treba počak da se stvar ogreje. A ja, pa še tole... Je EDINA posoda v kateri se mi še nič ni prismodilo! Mislm, pa tud če kej se (kuhanje "la moja mama") se čist v easy spuca! Ampak je pa res profi! Da je iz pravega materijala priča tud njegova teža (sigurno ene 4kg če ne več). Bi pa zelo rad imel kakšne recepte k bi se dal narest v njemu! Trenutno v njemu spečem jajca, meso, palačinke, pop corn... Pište kej če hočte dodatne informacije o temu voku al pa če poznate k"kšen dober recept!!! anze.svajger@siol.net @--}--}--

neznan uporabnik

9. maj 2001 21:55

Martina lep pozdrav, z veseljem ti pošiljam moj priljubljeni recept za pripravo zelenih paprik v voku. Paprike nasekas na trakove ali kose odvisno od esteskega pristopa. V vok das olje, jaz obicajno uporabljam Soncni cvet ali sezamovo olje. Olje mora biti zelo zagreto, tako da se zacne kaditi. Najprej das noter drobno nasekljano cebulo(jaz uporaljam najraje modro)in čez par minut dodas papriko. Vse skupi moras ves cas mesati. Papriko in cebulo termicno obdelujes od 5 do 10 minut, odvisno od okusa. Vmes dodas petersilj, koper in timijan, spet odvisno od okusa. Ko koncas z kuhanjem pocasi dodajas noter sojino omako. Pocasi mesas tako da vse skupi dobi prijetno zlato rjavo barvo. Zdaj pocasi zacnemo solit in dodajat zdrobljen cesen. Ko so se vsi okusi lepo zmesali, dodas limonin sok. Kompletna jed na koncu zgleda kot glazirana in je zelo prijetenega okusa. O kolicinah ti nisem nic napisal. To je stvar osebnega pristopa in trenutnega filinga. Opozarjam te da ne bi slucajno jed solila dokler se kuha v voku. V tem primeru paprika spusti tekocinu in ne dobis nic pametnega, pa dober tek.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti