Posoda s keramično prevleko

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

tema odprta - 21. jan 2014 12:44 | ogledi: 12.612 | odgovori: 15

Pozdravljeni

Nekako se odločam za zamenjavo teflonske posode za kuhanje in se nagibam k posodi s keramično prevleko. Kaj priporočate oziroma kakšne izkušnje imate s to posodo. Katera "firma" je dobra (Delimano?, kaj drugega). A ja, imamo indukcijski štedilnik.

 

Hvala in lep in uspešen dan

RTG

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

21. jan 2014 15:16

Jaz imam teflonske in keramične in so mi teflonske bolj všeč (kljub temu, da bi naj bile nezdrave...). Na keramično se rado mičken prime, pa zelo je občutljiva. Zelo hitro se naredi kakšna praska, čeprav jih zelo pazim in jih tudi pomivam na roke. No to je moje mnenje :)

Lopatka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2014 15:26

Keramične so občutljive drži, pazi le, da bodo tudi za indukcijo (niso vse).

Jaz imam najraje težke posode, kot na primer iz litega železa, tudi za indukcijo seveda primerne.

Teflon imam rada, ni strupen, dokler niso praske na teflonski prevleki, potem pa jih je dobro zavreči (no ja, sem uporabljala že tudi take s praskami kar nekaj let, pa še vsi živimo i n smo zdravi ...).

 

mamamia

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

21. jan 2014 16:31

Teflonske ponve in posode sem opustil, saj se prej ali slej naredijo praske. Zamenjal sem jih s ponvami s keramično prevleko, pa se mi zdi, da so še bolj občutljive. Sedaj uporabljam samo še navadne emajlirane, tiste iz nerjavečega jekla in pa iz kovanega jekla ali litega železa.

Miroslav Vulović

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. jan 2014 16:39

Tudi jaz imam s keramiko slabe izkušnje - velike ponve, torej za palačinke in žar-ponev, se na sredini dvignejo in težko kvalitetno pečeš. In to drage, ne poceni ponve. Mislim, da bom počasi zamenjala vse - kot Sarabande.

Lisa

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

21. jan 2014 17:05

Tudi jaz sem od posod s keramično prevleko pričakovala preveč. Tako je kot pravi Lisa - na sredini se dvignejo in potem je nemogoče karkoli speči brez prijemanja na dno posode. 

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. jan 2014 17:06

Jaz uporabljam 90% litoželezno brez premaza, 10% teflonsko. Ali ima kdo greenpan keramično? ta bi me mikala za tistih 10% :D

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jan 2014 18:48

Jaz pa prisegam na teflonske in si ustvarjam zalogo za čase, ko jih ne bo več. V uporabi imam eno ponev že okoli 10 let in kozico, ki je še iz prejšnjega tisočletja. Prav z nobene nič ne odpada. Res nista bili poceni, ampak mi ni žal. Mama ima doma eno masivno keramično ponev, v kateri se že več kot 40 let pečejo palačinke, glazura je resda že malo razpokana, ampak ni sile. Je pa res, da takih že zelo dolgo nisem videla. Kompozit kovina-keramika je pač občutljiva zadeva, sploh kar se temperaturnih šokov tiče, in to je treba vzeti v zakup, če se odločaš za tako posodo.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21. 2014 18:49

RTG  

član od: 12.3.2008

sporočila: 18

21. jan 2014 18:50

Hvala, da ste mi odgovorili in povedali vaše izkušnje. Očitno je reklama zopet naredila svoje. Tudi jaz sem v preteklosi imela eno litoželezno ponev pa me je bilo strah moje nerodnosti in sem se bala, da bom poškodovala steklokeramično ploščo. Pa sem jo dala naprej. 

Bannanna, kakšne so litoželezne, 10% teflon? Kje jo lahko vidim oz. kdo je proizvajalec?

RTG

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. jan 2014 18:52

RTG, mislim, da je bannanna hotela povedati, da v 90ih odstotkih uporablja litoželezno ponev, teflonsko pa samo v 10ih odstotkih, ne da je to mešanica materialnov, iz katerega je posoda

JJ

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. jan 2014 19:15

bannanna, jaz imam 2 Green pan-ovi ponvi. Večjo že kakih 5 let, manjšo kako leto manj. Praktično skoraj dnevno v uporabi, ali ena ali druga. Aja, pa Delimano palačinkarico. Sem pa zadovoljna, na sredini se je resda pričelo malce, ampak res malo prijemati, glazura je pa nerazpokana in nespraskana - vedno samo nekovinski pribor.

robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti