Peka piskotov na vec nivojih

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

tema odprta - 17. dec 2013 11:33 | ogledi: 4.754 | odgovori: 7

Uporabljate standardne pekace iz pecice - globok, nizek, steklen ali ste kupile se dva nizka, da so vsi enaki?

Bozicna darila bodo brizgani biskoti. Ker jih bom rabila vec, naenkrat, bi si skrajsala/poenostavila delo s peko na vec nivojih z ventilacijo...

bionda

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

17. dec 2013 11:40

Čisto vseeno je iz česa je, važno da gre v pečico.

Jaz za brizgane, kadar jih pečem veliko, napolnim nizki pekač od pečice, pekač-raztegljiv pladenj, teflonaste pekače. Edina razlika, kadar jih pečem v več nivojih, je v tem, da malce znižam T, pa dlje pečem.

lartep

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. dec 2013 12:23

Ne pečem v več nivojih, nimam dobrih izkušenj. Če dam na vroč zrak, se mi zdi, da se piškoti izsušijo, če pa na običajen način, pa se tisti na spodnji rešetki ne pečejo tako lepo kot tisti na zgornji. Imam dva pekača in tačas ko je en v pečici, na drugega zložim naslednjo rundo piškotov in verižim, dokler ni vse pečeno.

 

mamamia

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

17. dec 2013 12:32

tudi jaz ne pečem v več nivojih. Razlogov je več - neenakomerno pečenje na različnih višinah, pekače je treba menjati po nivojih - to pomeni, da je potrebno pečico večkrat odpreti in jo tako precej "zluftaš" in se čas pečenja podaljša skoraj na toliko časa kot, da bi pekel vsak pekač posebej. Sama pečem na treh pekačih - na enem se peče, drugi se pripravlja, tretji pa se običajno hladi. Se pa na steklenem, ki je bil tudi priložen pečici peče počasneje kot na kovinskih.

http://www.mojalbum.com/tajda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2013 13:04

Na treh nivojih, s tem, da zadnji pladenj pustim dalj noter, ker gre tudi zadnji v pečico, pri prejšnji nivojska peka ni funkcionirala, pri tej je ok. Uporabljam pa včasih tudi rešetko in peki papir gor.

Loni Makaroni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. dec 2013 13:42

Prodajalec mi je razložil, da vse ventilacijske pečice niso enake - gre za različno postavitev grelcev. V enih ni problem kvalitetno peči na vseh nivojih hkrati, medtem ko pri drugih to ne gre. Brez tega znanja sem imela srečo kupiti pravo varianto - mi pa ni jasno, za kaj bi rabila ventilator brez te možnosti.

Lisa

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. dec 2013 22:20

jaz tega več ne počnem. keksi imajo dostikrat temno dno in niso čisto enakomerno pečeni

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

19. dec 2013 4:20

Piškote pečem na dveh nivojih, pečico imam od Gorenja in sem takoj kupila dodaten pekač za piškote. Svetovali so mi plitvega in se dobro obnese. 

Pri mizarju sem dobila tanke lesene plošče, odrezal mi je iz njih  pladnje v velikosti pekača, naje dam peki papir in polagam piškote nanj. Ko je ena runda piškotov pečena, potegnem pečene piškote s papirjem vred na ravno ploščo od štedilnika, na vroče pekače pa takoj potegnem naslednje pripravljene piškote z lesenih padnjev s peki papirjem vred. 

Čas pečenja je najdaljši pri prvi peki, potem pa vse krajši in pečica je najbolj izkoriščena. Ker ima pekač na eni strani drugače posnet rob, je pomembno, katera stran je pri vratcih, da so piškoti enakomerno pečeni. Že kar nekaj časa nisem pekla piškotov, ob temle pisanju se mi jih je kar zljubilo.

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti