Kivijeva krema - grenka

spelllaaa  

član od: 14.12.2013

sporočila: 3

tema odprta - 14. dec 2013 22:08 | ogledi: 4.950 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

Ker imamo letos doma veliko kivijev, sem se odločila narediti kivijeva torto. Zataknilo se mi je že takoj pri pripravi kreme. Za strjevanje sem uporabila gres (ker želatina na kivijih baje ne prime), kar sicer ni dosti strdilo kremo, ampak nastal je večji problem. Do nekaj minut nazaj nisem vedela, da da kivi v stiku z jogurtom grenak okus. Krema je bila sprva super okusa, čez nekaj minuta pa postala grenka :( Lahko še kaj naredim, da se zakrije ta grenak okus,  ali lahko vse skupaj samo še vržem stran?

spelllaaa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. dec 2013 10:07

Tole bi šlo. Drugače imaš pa veliko kivijevih receptov tukaj.

Kivi je poln kislin in encimov, ki razgrajujejo beljakovine, tako da se je jogurt v kremi najbrž začel kar takoj prebavljati. Velja pa to dobro kivijevo lastnost koristno uporabiti zdaj, v sezoni preobilnih večerij!

 

 

Sonja

spelllaaa  

član od: 14.12.2013

sporočila: 3

15. dec 2013 13:45

Jaz imam kivijevo kremo že narejeno, tako da tistega ne morem več delati. Sprašujem samo ali je možno, po tem ko je krema ŽE grenka, kaj dodati, da se mogoče izniči ta grenak okus?

spelllaaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. dec 2013 19:43

Totalno škoda je uničevati nekaj mlečnega (jogurt, smetana) s kivijem ali ananasom in totlano škoda je kivi ali annas uničevati z mlečnim. So stvari, ki preprosto ne grejo skupaj. Če ni druge, raje naredi kivijevo marmelado.

Vendelina jr.

spelllaaa  

član od: 14.12.2013

sporočila: 3

24. dec 2013 20:09

Kar je bilo je bilo. Sicer pa v receptu za kivijevo torto se naredi kivijevo kremo s smetano in jajci. Tako da očitno se ne uniči ne smetane in ne kivija, tako da so taki komentarji odveč. Žal pač nisem vedela za reakcijo med kivijem in jogurtom. Spraševala sem pa za nasvet glede kivijeve kreme. Iz tega, kar je nastalo pač ne morem narediti kivijeve marmelade.

spelllaaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti