peka v silikonskem pekaču - kulinarika.net

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila:59

tema odprta - 26. nov 2013 17:52 | ogledi: 2.822 | odgovori: 2

Že leta pečem marmorni kolač v navadnem aluminijastem pekaču za šarklje ali pa kar v tortnem modelu in je bil vedno v redu peče.Zdaj pa sem že drugič probala v silikonskem,pa mi nikakor ne uspe-ne vem, kaj delam narobe.Poskusila sem ga namastit z maslom,pa brez...Po slabi uri pečenja je še vedno na dnu surov.Pečica mi dela normalno.Ima kdo kakšno idejo?

nallis

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5132

26. nov 2013 18:55

Če je na vrhu in v sredini v redu prečen, na dnu pa ne, potem ti pečica spodaj ne greje dovolj (ali pa sploh ne, moja je tudi taka - včasih spodaj peče, včasih ne, nikoli ne moreš reči vnaprej, kaj bo). Občasno pečem v silikonskem pekaču in nimam nobenih problemov, edino, kar moraš vzeti na znanje, je, da je treba počakati, da se malenkost ohladi, preden zvrneš iz modela.

Sonja

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

27. nov 2013 10:56

Ko se mi je nazadnje to zgodilo, je crknil spodnji grelec na pečici. Vklopi samo pečenje od spodaj, pa boš videla v čem je problem.

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
malo za hecBojaan24
MOJ vrteta
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti