Gorenje ali beko

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

17. feb 2018 16:11

Imela sem steklokeramiko Gorenje, šla je po 10 letih. Zdaj imam indukcijo Gorenje 4 leta, brez problemov. Bi pa ob novem nakupu verjetno tudi jaz razmišljala o večji plošči.

Kako imate pa izkušnje s pomivalnimi stroji? Modeli se tako hitro menjujejo, da je nekdo z določeno znamko zadovoljen, nekdo ne. Ima kdo Beko pomivalca?

181604

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

17. feb 2018 18:11

Gorenje, pomivalni stroj, ni bil vredu na vratih non stop pokala vzmet, to je enih 17 let nazaj, ko smo menjali kuhinjo in kupili vse aparate od gorenja. No takrat je bil ta pomivalec narejen v Španiji,danes je večina izdelana na Kitajskem. Hladilnik super, še sedaj dela nekje na vikendu, pečica super, steklokeramika tudi. Pomivalca imamo Bosch in je tudi vredu. Pralni stroj smo kupili tudi Bosch a že v štartu bilo nekaj narobe, serviser je rekel, da pač neka napaka. Sedaj imamo 5 let Indesit in sem zadovoljna. Tako, da je težko rečt, eni smo zadovoljni z neko znamko, drugi ima smolo.

dari

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

18. feb 2018 17:35

Ja, res je, nekdo hvali eno,  drugi drugo, iz izkušenj, seveda. Nazadnje se je vseeno treba odločit- kar bo, bo.

Se pa Beko kar prebija med konkurenco, verjetno je cena dostikrat tista, ki odloča. Ima kdo izkušnje s to znamko? Sama razmišljam sicer o Boschu...

181604

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

18. feb 2018 18:13

Imela sem pomivalni stroj od Gorenja. Lahko rečem, da je imel redke svetle trenutke, s serviserjem sta bila že na ti. Kar nekaj rezervnih delov je mož (ki ničesar ne vrže proč) spravil. Nazadnje smo sami ugotovili, da je bila ves čas napaka v slabem stiku pri zapiranju vrat. Pravzaprav je imel napako serviser, ki ni odpravil pravega vzroka. 

Zdaj imam Elektrolux,  najbolj osnoven model, ki ga tudi uporabljam samo takrat, ko imam posode za poln stroj. Trenutno dela v redu.

Katrin11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. feb 2018 19:18

Kakorkoli obračamo, vedno ugotovimo podobno: razližne izkušnje z enakimi znamkami, enake izkušnje z različnimi znamkami. Kot pri avtomobilih. Lahko je znamka zveneča, pa imaš smolo z aparatom (ali avtom) in obratno. Pri nakupu je vedno najbolj pomembno, kakšne so naše potrebe in navade in potem še, koliko smo za aparat pripravljeni odšteti. Tako kot pri oblekah in kozmetiki ter še kje plačujemo tudi zveneče ime. 

Mama je te dni kupila Bekov pomivalni stroj, bil je znižan in je zanj dala 250 evrov. Ker je sama, ne potrebuje ne vem koliko programov in dodatnih funkcij, izbran model pa ima vse, tudi program za polovično pranje, kar ji zelo prav pride. V "spodnji" kuhinji (kjer se zadržuje poleti) ima tarejši Gorenjev pomivalni stroj in zelo v redu dela. Bomo videli, kako se bo obnesel ta novi Beko.

Sem pa pred kratkim prvič kupila hladilnik, ki mi je bil všeč na pogled  oziroma takšnega, kot  sem ga od nekdaj želela imeti, ne glede na znamko. Sem čakala na pravo priliko in jo dočakala, 40 odstotkov je bil znižan, ker je imel nekaj manjših, komaj opaznih vdrtin na vratih (ki sem jih zakrila z magnetki). In sem srečna lastnica sanjskega, zame seveda, hladilnika. 

Tole je moja najnovejša pridobitev (bistveno cenejša kot je cena zraven tega; za polno ceno ga ne bi kupila).

http://www.argos.co.uk/product/5653933

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti