Novoletno pecivo 2013

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

5. dec 2013 6:22

Bannanna, sem si ogledala linke in se bom letos tudi jaz lotila teh pepparkakorov. Za modelčke sem ti pa kar fovš. Jih imam tudi jaz veliko, ampak še daleč od tvoje zbirke.

Danes bo nekaj za Miklavža. Nekakšni piškotki, polnjeni z marcipanom, pa obliti s čokolado. Bom kar nekaj improvizirala, kot ponavadi. Če bodo lepi, ker dobri, glede na sestavine, sigurno bodo, bom pa kakšno slikco prilepila.



pirnica

Sporočilo je spremenil(a) pirnica dne 05.dec 2013 06:23

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

5. dec 2013 11:06

Pri nas se pa ne peče skoraj nič na zalogo, tudi v adventnem času ne, razen kakšnih osnovnih piškotov, ki jih naredijo otroci.

Ampak ko takole berem vaša sporočila, me je kar zagrabilo, da bi letos spekla več vrst in tudi podarjala.

Za danes sem načrtovala spečt maslene shortbread piškote - s smislu meni najljubših walkersov. Nekaj receptov sem sicer našla v bazi in na netu, ne vem, katerega naj izberem, da bo najboljši približek. Kakšen namig?

Pa še nekaj bi vprašala glede masla, nikoli ne vem, a gre v piškote hladno maslo ali mehko? Npr. v huzarske krapke - v receptu, ki ga imam, ne piše. Pravzaprav piše, da gre not margarina, ampak jaz je ne uporabljam.

 

pekoča paprika

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

5. dec 2013 13:12

Jaz v piškotno testo dajem hladno maslo in hitro zamesim....tam kjer pa je potrebno stepati s sladkorjem v prahu pa mehko.

asimetra

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

5. dec 2013 18:37

bannanna je napisal/a:

priznam, malo me je zaneslo pri modelčkih. Ampak prisežem da naenkrat še nisem kupila več kot dva,

 

Svakinja jih ima tudi eno takole količino, če ne še več, tako da - se vsaj ne ponavljajo iste oblike kar naprej

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. dec 2013 18:42

bannanna je napisal/a:

Prvi letošnji: Pepparkakor

In vsi lanski :D Praznični piškoti 

priznam, malo me je zaneslo pri modelčkih. Ampak prisežem da naenkrat še nisem kupila več kot dva,



Ne sekiraj se, jaz jih imam vsaj še 1x toliko...

jade

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

5. dec 2013 20:57

jade je napisal/a:

bannanna je napisal/a:

 

priznam, malo me je zaneslo pri modelčkih. Ampak prisežem da naenkrat še nisem kupila več kot dva,



Ne sekiraj se, jaz jih imam vsaj še 1x toliko...



jade

 

To je pa pol že en dan prej treba naredit predizbor modelčkov, ki jih boš uporabila

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

5. dec 2013 21:15

MMiklavževi...Moto piškoti,temni išlerji,breskvice,Madeira piškoti,kokosove praline,solzice..

lp goga

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

5. dec 2013 22:13

goga prečudovite slikice...a so vsi recepti iz baze??

 

danes sem napekla nekaj miklavževih piškotov..žal ni časa za več, ker sem cele dneve v službi. Jutri bo še nekaj na sporedu.

medenjaki

kokosove kroglice z čokoladno-kokosovo sredico

frizijske paličice

lp

ledenka_

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

6. dec 2013 7:09

Goga, mene pa zanima nadev v kokosovih pralinah.

Jaz sem včeraj nekaj čarala, pa so nastali tile marcipanovi sendviči.

pirnica

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

6. dec 2013 7:41

Gogad, zelo lepo narejeni in prezentirani. Respect.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti