Pisanje po keksih - kulinarika.net

Ksenijac  

član od: 2.10.2013

sporočila:1

tema odprta - 2. okt 2013 14:12 | ogledi: 4.971 | odgovori: 4

Pozdravljene, hčerka po v petek praznovala rojstni dan. Zaželela si je, da bi skupaj s prijateljicami pekla in s tem presenetila mamice. Zamislila sem si, da bi delale rumove kroglice in model kekse. Kekse bi kasneje oblila s kakšno glazuro in bi po njih risale. Iskala sem že kakšen recept za glazuro in pisavo, pa nisem nič našla.

Mi lahko katera pomaga?

Ksenijac

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2736

2. okt 2013 14:24

Najenostavnejsa so sladkorna pisala, ki jih kupis v trgovini, drugace pa zmesas sladkor v prahu z barvo in malo tekocine ali pa pripravis royal icing maso - kjer je se beljak.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. okt 2013 14:24

Za to uporabi rojal maso ali samo sladkor v prahu s kapljico limoninega soka. Nadevaj v vrečke za zamrzovanje, ki jih zapreš z zapiralci  ali gumicami. To se fino obnese, če uporabljaš še kakšno barvo. Vrečkam za zamrzovanje nato samo odrežeš s škarjami kot. Nredi le majhno luknjico in preizkusi.

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

3. okt 2013 23:07

jaz čokoladno glazuro naredim tako, da stalim čokolado oziroma jo ogrejem z malo mleka, tako,da postane gosta,kremasta.Nato toplo glazuro razmažem po torti,se glazura hitro strdi in je lepa.

Za pisanje tudi uporabim barve v tubicah.

Lahko pa po torti pišeše tudi tako,da namesto iz temne čokolade naredite glazuro iz bele kuverture.

Lahko pa narediš tudi limonin led,se ga naredi tako,da sladkor v prahu zmešaš z limonim sokom.Mora biti zelo gosta tekočina.In potem v vrečko z zelo majhno luknjo.Ko se strdi je belo.

lp 

tulipanka

Sporočilo je spremenil(a) tulipanka dne 29.okt 2013 09:28

vajanesa  

član od: 16.4.2007

sporočila: 99

4. okt 2013 3:44

V vrečke za zamrzovanje jaz naredim na konici luknjico z zobotrebcem, tako res lahko krasiš s tankim "pisalom.

Krasim pa ponavadi z belim ledom v katerega vmešam barve za živila.

http://www.kulinarika.net/recepti/8220/sladice/praznicn

vajanesa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti