Iščem recept-prosim za pomoč

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

tema odprta - 9. sep 2013 19:08 | ogledi: 3.409 | odgovori: 6

Živjo

 

Prosila bi vas za recept, če ima kot kaj takšnega v svoji bazi: Iščem namreč dober recept za sadno pecivo in sicer v smislu nekega okusnega, sočnega (vendar ne premehkega biskivta-da se prime v roko) biskvita. Lahko bi bil naprimer jogortov ali s kislo smeteno,.... In da se notri da nekakšno sadje (višnje, češnje, koščki breskev,...). Da povzamem sočen a ne premehek biskvit s košči nekega sadja, brez kreme ali česar koli na vrhu. Rabim namreč za poroko in nikjer ne najdem nič kaj pametnega. Zato se vsem ressss najlepše zahvaljujem za recept

 

lp

kanarček

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. sep 2013 19:28

Vtipkaj v iskanje jogurtovo pecivo ali pecivo s sadjem ali pita, pa boš dobila receptov še pa še. Kateri je najboljši, ti seveda nihče ne more povedati, odločiti se boš morala sama.

Sonja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

9. sep 2013 21:15

Jaz sem včeraj za domače slavje naredila sledeči recept, ki je bil najden v neki kuharici iz petdesetih let.

Sestavine so za en pekač iz pečice:

Pekač obložimo z peki papirjem, pečico segrejemo na 180 st. C.

300g masla mixamo z 300g sladkorja, 8 rumenjakov in 2 vanilij sladkorja kakšne 10 minut. Dodamo 300 g moke, limonino lupinico in sneg 8 beljakov. Na rahlo vmešamo, namažemo na pekač, naložimo slive (mi smo jih imeli z vrta) in pečemo 20 min. Vzamemo ven, posujemo s cimetom in kristalnim sladkorjem in pečemo nadaljnih 20 minut. Pecivo je bilo res okusno in naši gostje so ga pojedli tik tak..

LP, Saša

Mir in dobro!

polalonca  

član od: 27.10.2010

sporočila: 58

13. sep 2013 22:18

Zdaj ali rem mora biti sadje, drugače je odlično pecivo ruske(kozaške) kape (kučme), vsi ga hvalijo in takoj ga zmanjka, in prav mogoče bi lahko vanj dodala malce sadja,... 

polalonca

SlavicaJ  

član od: 24.4.2011

sporočila: 158

14. sep 2013 9:07

Poznam to pecivo, ki ga je omenila Venturini vendar je že sobota in si sigurno že uspela in spekla.

Pecivo je dobro.

SlavicaJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti