Barvanje čokolade

Anitra  

član od: 2.6.2013

sporočila: 14

tema odprta - 11. jun 2013 10:52 | ogledi: 6.103 | odgovori: 6

Pozdravljene!

 

Odločila sem se, da bom za sinov rojstni dan sama spekla torto. Rad bi imel zeleno torto. Ker marcipana in ticino mase pri nas noben ne mara, ker pa smo ljubitelji čokolade, razmišljam da bi stopila belo čokolado na margarini in obarvala z zeleno jedilno barvo, in oblila biskvit, pa lih nevem ali bo to vredu. A je to že kdo probal narediti?

 

Hvala za pomoč!

 

LP 

Anitra

kutikula  

član od: 25.5.2008

sporočila: 37

11. jun 2013 11:22

Običajna zelena barva je na vodni osnovi in ni primerna za barvanje čokolade. Tudi barvila v prahu pravo barvo razvijejo šele ob stiku z vodo. Morda bi vseeno delovalo, če bi poskusila z bavanjem čokolade stopljene z nekaj smetane. Z barvanjem biskvita pa ne boš imela problemov.

Lahko poiščeš, če je pri nas na voljo zeleno barvilo za barvanje čokolade. Poglej na peki.si ali spletno stran Prekarne Vrhnika. Če imaš dovolj časa, pa se ga seveda da naročit iz tujine.

Druga možnost pa je, da čokolado zamenjaš s stepeno smetano in lahko uporabiš kar navadno tekočo zeleno barvo, ki se jo dobi v večjih živilskih trgovinah. Torta bo svetlo zelena, nikar ne ciljaj na temno zeleno. Sem se nekoč podobno zafrknila, ko sem želela živo rdečo (ne roza!) smetano in nasuvala rdeče in črne barve v prahu. Posledica je bila slana torta  Pa da izkoristim priliko? Kako do res živo rdeče barve smetane?

kutikula

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

11. jun 2013 11:25

Zdravo !

Anitra brez skrbi bo vredu . Se delala in uspe, samo pazi , ko boš topila belo čokolado se rada sesiri.

lp

Andreja2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jun 2013 11:54

Če ne bo uspelo, bo pa imelo videz gorgonzole in okus čokolade. Tko voli nek izvoli....

Vendelina jr.

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

11. jun 2013 12:03

Jaz barvam belo čokolado tako, da dodam barvo v smetano, ki jo nato segrevam in predno zavre z njo prelijem na drobne koščke zdrobljeno belo čokolado. Počasi mešan, da ne nastanejo mehurčki in to je to. Do sedaj se mi še ni nikoli sesirila.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Anitra  

član od: 2.6.2013

sporočila: 14

11. jun 2013 14:21

Najlepša hvala vam za nasvete, na smetano pa nisem pomislila , tako da bom kar probala obarvati smetano in vanjo umešati belo čokolado in čez politi oz. namazati.  

 

LP

 

Anitra

Anitra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti