Zdrava hrana

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. maj 2013 18:19

Jaz nadvse podpiram vseživljenjsko izobrazevanje (vuxenutbildning, kot bi temu rekli Švedi), in tudi nadvse spoštujem tiste, ki sprašujejo. Po drugi strani mi gre pa vsaj na dva organa fenomen, ki mu anglosasi rečejo "hidden agenda", kar vobče pomeni, da ti pod pretvezo nekega velicastnega in altruističnega cilja poskušajo podtakniti nek povsem zaseben interes. Nothing personal, samo toliko, da se razumemo. lp, proxima

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

31. maj 2013 18:30

@proxima: ok, fajn :) No ja .. Mogoče sem bil res malce navdušen, ko sem pisal post, ampak zakaj bi to skrival :D. Tudi ti ne zamiri, če malo špikam nazaj - pač ni mi kul, da se kritizira folk, ki se karkoli loti v življenju. Jaz mislim, da je vsak poskus vreden pohvale in je le stopnica na poti do uspeha in osebne sreče.

V Sloveniji je velikokrat tako, da je tisti, ki poskuša/sprašuje "utišan". V šoli, faksu, službi, družinah ..

Mene sicer taki komentarji ne ustavijo, mi je pa žal, ker vem, da marsikoga pa .. 

 

Ne vem zakaj ne naredimo okolja, v katerem bi vsi radi spraševali in radi poskušali? Vsi smo del celote in vsi smo del tega, da je Slovenija tam kjer je.

knagode

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

31. maj 2013 19:00

knagode, lepo prosim, preberi še enkrat proximin zapis in ne podcenjuj našega najzapletenejšega organa.

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

31. maj 2013 19:56

Ejej. Ne gre tako, najbrž si na tečaju slabo poslušal. Ali pa si vnaprej nagnjen k načrtnemu mešanju stvari, kar je a priori slabo za biznis. Namreč: z ljudmi boš naredil dober biznis, če jih boš uspel prepričati, da jih jemlješ resno. Ti si pa vnaprej povedal, da te zanimajo samo taki, za katere potrebuješ pravi buzzword in bodo korakali za teboj. Če je to tvoja ciljna publika, potem pa OK, v tem primeru si pa na pravi poti.

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2013 16:42

knagode je napisal/a:

@proxima: ok, fajn :) No ja .. Mogoče sem bil res malce navdušen, ko sem pisal post, ampak zakaj bi to skrival :D. Tudi ti ne zamiri, če malo špikam nazaj - pač ni mi kul, da se kritizira folk, ki se karkoli loti v življenju. Jaz mislim, da je vsak poskus vreden pohvale in je le stopnica na poti do uspeha in osebne sreče.

V Sloveniji je velikokrat tako, da je tisti, ki poskuša/sprašuje "utišan". V šoli, faksu, službi, družinah ..

Mene sicer taki komentarji ne ustavijo, mi je pa žal, ker vem, da marsikoga pa .. 

 

Ne vem zakaj ne naredimo okolja, v katerem bi vsi radi spraševali in radi poskušali? Vsi smo del celote in vsi smo del tega, da je Slovenija tam kjer je.



knagode

 

Daj no, daj, a naj nekaj na pol skrivnostnega podpišem? Bianco, da boš ti dalje delal po svoje? Na podlagi česa ti naj zaupam? KAr tako, ker pač ti tako praviš, da imaš nekaj oh in ah? Res, takoj sem pomislila enako kot proxima. Oziroma dve opciji se mi ponujata: ali ponujaš nekaj za prodajat ali pa kakšno sodeloanje pri pridelavi zelenjave in potem prodajo?

Hočem odprte karte, čiste račune. Kaj me čaka. Ob tvojem namigovanju in predssavljanju zadeve mi deluješ kot prodajalec nečesa, kar vsi sicer že imamo, bi nas pa z nekimi triki rad prepričal, da je to, kar imaš ti, bolje.

Brez jasnega in razgrnjenega načrta nič. Mene namreč nisi prepričal s tem, kar ponujaš. Daleč premalo za moj podpis.

 



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 01. 2013 16:45

 

No,, malos em še pogooglala in še bolj ostajam pri svojem mnenju. Se mi je zdel znan priimek, v povezavi z imenom pa itak.

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 01. 2013 16:50

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. jun 2013 17:21

Ne razumem čisto te teme. A ti bi rad zaštartal z neko novo storitvijo (kaj takega kot že znani "zeleni zaboljček" ali posredovalnica med pridelovalci in kupci oz. ponudba dnevnih obrokov recimo "na ulici" iz lokalno pridelanih sestavin) ali kaj drugega?

Iščeš samo mnenja, vlagatelje, sodelavce, stranke, kaj?

Malo težko je odgovarjati, če ni jasno, kaj bi si želel od nas, upam, da razumeš

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jun 2013 18:44

knagode je napisal/a:

@proxima: hehe. Lupilec česna je že narejen v tujini, tako da se iščejo nove ideje :).

 


knagode

 

Knagode, a lahko prosim prilimaš link do tega lupilca česna.

Hvala.

Vanja

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

1. jun 2013 22:14

Jaz bom pa malo v bran vzela Knagoda, ker slutim, da je to en simpatičen mladenič, ki ni mislil nič slabega. Ampak se je v navdušenju zagnal, ne da bi dobro premislil, da ne moreš od ljudi kar tako na pamet pobirat podpisov na nekem povsem javnem forumu (drugače bi bilo med prijatelji), ne da bi jim razložil načrt vsaj v grobem.

Tudi jaz sem v zgodnjih 20-ih in razmišljam o marsičem, sem fantazirala tudi že o neki mreži, ki bi bila vzpostavljena direktno s kmeti (po francoskem vzoru, brala zanimivo knjigo o različnih uspešnih projektih na območju pred/Alp), ampak sem tako zaposlena s študijem in nekaterimi drugimi stvarmi, da pač vem, da se česa takega ne bom nikoli lotila, predvsem ker nima veze z mojim izobraževanjem in bodočim delom.

Knagode, naj ti ta odziv ne odvzame poguma za izvedbo tvoje ideje , moraš pa razumeti, da si tak odziv sprožil sam, ker si nastopil precej brez takta

perpetua

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. jun 2013 23:37

perpetua, vtipkaj v googla klemen nagode (ime piše na linku do ankete, ki jo ponuja v  podpis), po fb isto idejo prodaja, pa še kaj se o njem najde.

Med drugim "...Web & mobile developer, startups, amateur magician, Slovenia, EU ..."

 

Tako da jaz mu nekako ne nasedem na poziv za ustavrjanje ekipe za izboljšanje zdravega prehranjevanja.

A ker imamo možnost izbire,  "tko voli, nek' izvoli".

mamamia

knagode  

član od: 10.4.2013

sporočila: 15

2. jun 2013 0:26

@mamaF: V grobem gre za drugačen način distribucije - nekaj v smeri kot zeleni zabojček, ja. Prvo sem koncept razložil prijateljem in sodelavcem. Večina jih je z zanimanjem poslušala, vendar je vse prevečkrat prišlo do odgovora, da se ne da nič spremeniti. Jaz se NE strinjam s tem, zato sem želel pridobiti več mnenj. Če ljudje hočemo spremembo, če hočemo bolj zdravo hrano - jo bomo tudi dobili. Zato sem sestavil vprašalnik s štirimi vprašanji, najbolj me je zanimal odgovor na to  "ali verjamete, da bi lahko jedli bolj zdravo?". Želel sem izvedeti koliko ljudi  verjame v spremembe na področju zdrave prehrane in to sem tudi dobil. 

 

@mamamia: nobenemu nič ne prodajam, ga nič ne prepričujem ali silim - kaj naj drugega rečem :D. Želel sem se samo prepričati, če je moj čas in energijo vredno vlagati v to področje ...

 

@perpetua: tnx. Ne vem, zakaj je prišlo do debate, da delam peticijo - to ni zbiranje podpisov ampak 4 vprašanja na google docs-ih - samo zato, da imam odgovore organizirane. Sem pa seveda ta vprašalnik dal tudi FB prijateljem, od katerih sem dobil največ feedback-a.

 

@vanja: http://www.youtube.com/watch?v=lHkeNnfbR_Y :D

 

@vsi: Razumem vaše pomisleke, ker vem, da vam nisem ponudil dovolj informacij, vendar prosim razumite, da jih v tej fazi ne morem dati. That's all! :)

 

Za konec, hvala vsem, ki ste mi odgovorili. Ful! (vprašalnik sem sedaj zaprl)

 

Lp,

Klemen

 

knagode

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti