Torta angry birds

M&M&M  

član od: 8.9.2007

sporočila: 14

tema odprta - 24. maj 2013 7:40 | ogledi: 7.094 | odgovori: 17

Pozdravljeni,
dobila sem idejo od sinčka, ki je čisto not v Angry Birds-ih in sem se odločila, da mu za 7.rojstni dan naredim torto v obliki Angry Birds.

V mislih imam tistega rdečega ptiča in sem razmišljala kako bi to izvedla. Obliko nameravam narediti tako kot pri tistih tortah za punčke (brez punčke seveda ;) ) Vendar potrebujem nekaj nasvetov;
~ s čim naj premažem zunanjost (tičino masa ne pride v poštev) da bo videti čim lepša in da se bo nanjo dalo lepo risati oči in obrvi?
~ glede na to da mora priti zelo intenzivna rdeča, s čim naj obarvam zunanjost?
~ kakšne barve naj uporabim za barvanje in risanje? na netu sem malo brskala in se mi zdita najbolj primerni živilska barva v prahu in pasta, vendar z nobeno nimam izkušenj :(
~ kako oz. s čim bi najlažje in najlepše oblikovala kljun?
~ za čopek in rep sem mislila uporabiti kar čokolado...?

Hvala za nasvete, ki jih bom z veseljem upoštevala, saj si res želim da mi torta uspe, ker že dolgo nisem ustvarjala na tak način, si pa res želim presenetiti sina z najlepšo torto :)


lep dan vam želim, M.

Misty

M&M&M  

član od: 8.9.2007

sporočila: 14

24. maj 2013 8:34

Zanimiva,
vendar sem imela jaz v mislih 3D varianto...pa uporablja tičino maso, ki pa je jaz nimam... všeč so mi pujski ;)
všeč mi je ideja za obliv sladka smetana, bela čokolada in barvilo ;) samo še razmerje potrebujem :P

Misty

M&M&M  

član od: 8.9.2007

sporočila: 14

24. maj 2013 9:05

Ja tole sem imela v mislih, hvala

Misty

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. maj 2013 9:20

jaz bi na tvojem mestu nabavila rdeco ticino maso. Ker bela cokolada ki prevladuje tudi v ganache kremi se zelo tezko obava na takooooo zivo rdece. Najbolje se obarvajo kreme z vecjim delezem tekocine. in paziti moras ker ene rdece barve spremenijo okus ce jih uporabis veliko kolicino. Predvsem tiste v prahu. Moznosti so tudi swiss meringue buttercream z belo cokolado, maslena krema z belo cokolado,  zmiksana smetana in mascarpone z belo cokolado. Zadnje se bo se najlepse obarvalo, vendar z barvo hitreje spremeni okus. Najlepse se zagladijo maslene kreme in ganache

M&M&M  

član od: 8.9.2007

sporočila: 14

24. maj 2013 9:29

hmmm....kaj pa če bi za barvanje uporabila pasto, ta naj bi bila posebej primerna za barvanje mas, ki ne vsebujejo veliko tekočine

Misty

M&M&M  

član od: 8.9.2007

sporočila: 14

24. maj 2013 9:48

Hudo, pomojem bi bil take še najbolj vesel



Misty

Sporočilo je spremenil(a) M&M&M dne 24. 2013 09:53

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

24. maj 2013 10:33

kaj pa marcipan, ce ti ticina ni vsec? kljun - kornet?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

24. maj 2013 11:16

Tale rdeča je bila oblita z ganache kremo, ki sem jo naredil tako, da sem v hladno smetano dodal malo rdeče barve v gelu in potem to segrel, kjer je smetana dobila roza barvo. Potem sem s to segreto smetano prelil belo čokolado, kjer pa je čokolada roza smetano spremenila v rdečo barvo. Razmerje je bilo tam nekje 200 gramov čokolade in 250 gramov smetane. Hotel sem, da je krema gosta, da bo prekrila biskvit, ki je bil temne barve.

 

Drugače pa sem delal še eno Angry birds torto oblito s čokolado in postavitvijo ptičev v gasilskem stilu.

http://easy-recepti.blogspot.com/2012/10/

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti