Smrdeča vratovina

Marki14  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

tema odprta - 17. maj 2013 9:32 | ogledi: 2.612 | odgovori: 6

Pred štirimi meseci sem poskusil posušiti kos vratovine. Tako, za poskus... Kupil sem kilo mesa, mrežo, vrvico in tisto "umetno črevo" (nekakšni rjavi listi pol krat pol metra, ki postanejo podobni črevu, ko jih zmočiš). Solil sem kot dela sosed že vrsto let in mu vedno uspe. Potem sem zavil v tisto folijo (črevo) in moram reči, da mi je že takrat stvar hudo smrdela. Dokler je bil list suh je še bilo nekako, ko sem ga zmočil pa je res smrdel, a ne znam opisati komu bi bil ta smrad podoben(nekaj organskega...). Sem ga dobro opral, pa sem si mislil, da pač mora tako smrdeti in da se bo že s časom razkadilo. Pa se ni in sedaj imam meso, ki je sicer lepega videza in če odmislim tisti smrad črevesa tudi užitno. Vendar to ne more biti tako...

A lahko kdo razloži kako je s temi umetnimi črevesi (ali folijami ali kako bi temu rekel...)

Marki14

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. maj 2013 9:46

Mislim, da jih pri nas doma namočimo v topli in slani vodi, za cca 10 minut.

Loni Makaroni

Marki14  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

17. maj 2013 11:22

Sem opral v topli vodi, pa ni bilo nič bolje.

Marki14

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. maj 2013 11:28

Folija za zavitke je narejena iz mletih črev,dodano "lepilo" in iz te mase naredijo folije.Kot je že napisala Loni se to folijo namoči v topli vodi.Folia ima svoj duh,saj tudi čreva ne dišijo prav lepo,nikakor pa ne smrdi.

Ali si imel kakšne stare folije?Kar je mož delal z njimi nima slabih izkušenj.Raje pa uporablja čreva ,ki so v soli,se nekako bolje obnese.Če vratovina  smrdi jo lahko "popraviš" da jo olupiš, in skuhaš z zelišči..predvsem lovor bo tukaj pomagal.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. maj 2013 12:16

Folijo opereš v topli vodi ,da se ti zmehča in lepše oblikuje po mesu..da lažje zaviješ mesnino.Ne pereš jo zato ,da se zgubi vonj..ima en svoj vonj,toda ne moteč in ne smrdeč.Predvidevam da je bila folija stara in nepravilno skladiščena..lahko da  že pri prodajalcu.

Vrtejbenka

Marki14  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

17. maj 2013 12:49

Folije so bile direkt iz trgovine. Nekaj mi jih je ostalo. Bom eno namočil, da vidim kako se sedaj obnaša, pa še eno novo bom nabavil, da primerjam...

Skuham? A v lonec z vodo, pa par listov lovorja notri, pa slabe pol ure rahlo vreti ali kako drugače?

Marki14

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. maj 2013 13:16

Če vratovina preveč smrdi je ne boš rešil..če pa olupljena ima samo malo neprijeten vonj,jo pa skuhaš tako kot si  že sam opisal..vrela voda,lovorjev list in rahlo vret.Lahko jo zrezeš na kose ,zamrzneš in jo uporabiš v kakšni mineštri.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti