Torta traktor

ana44  

član od: 9.5.2013

sporočila: 1

tema odprta - 9. maj 2013 8:54 | ogledi: 5.635 | odgovori: 5

Prvič se spravljam delati malo bolj zakomplicirano torto in sicer za svojega fanta bi rada naredila torto v obliki traktorja..imate kakšne nasvete kako naj se jo lotim? kako naresti kolesa in kabino? s čem naj jo okrasim?...

 

ana44

ana44  

član od: 9.5.2013

sporočila: 1

9. maj 2013 9:04

zelo se mi dopade..zanima me kako pripraviš smetano za okraševanje...je to nevadna stepena smetana? kakšno barvilo si dodala in kje se ga kupi?

ana44

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

9. maj 2013 9:36

TUKAJ imaš kar nekaj idej. Mogoče pa ti bo katera padla v oči, so sicer ful različne tehnike, ampak so vse lepe za pogledat :) odvisno kolko si vešča v okraševanju.

lp

 

vanilia

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

9. maj 2013 16:47

Jaz vedno, ko se odločim, da bi naredila torto, najprej razmislim kakšno (navadno z narisanim likom, 3D, navadno s figuro, s sliko ipd.). Pri naslednjem koraku razmislim s čim krasiti (smetana, tičino, čokolada).

Ko se vse skupaj premislim, si vse skiciram - ideje padajo sproti. Če nisem sigurna kakšni so detajli, si snamem sliko predmeta z interneta, in skiciram detajle.

Najlažja oblika izdelave se mi zdi takšna torta, kot jo je predlagala Anja.

Če se odločiš za 3D varianto, priporočam, da jo okrasiš s tičino maso, saj imam občutek, da vse malo bolj skupaj drži. Tako je moje mnenje.

 

Za gume lahko uporabiš biskvit, za dimnik uporabiš tiste palčke/vaflje, ki jih dobiš v sadni kupi :)

 

aja, pečem samo za domače in nisem noben profi, tudi torta je včasih daleč od tistega, kar sem želela narediti, ampak se mi zgoraj opisani postopek zdi najlažja pot za razmislek in odločitev kako kaj narediti...

Sunny09

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

9. maj 2013 17:18

Lahko pogledaš sliko v mojem albumu- Jasna47-torte in peciva

jasna47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti