Pripomoček za doziranje tekočine - kulinarika.net

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila:3450

tema odprta - 14. apr 2013 22:58 | ogledi: 7.150 | odgovori: 10

Veliko let smo nalivali olje in kis iz steklenice, v katero smo prelivali olje ali kis, na kateri je nameščen posebni zamašek s cevko, tak kot ga imajo v gostilnah.

Prvotni nastavek je bil  kot kronski zamašek in je bil tudi na roku steklenice, nova zadeva pa je zamašek, ki je vstavljen v steklenico in je neprimeren. Oba zamaška izpadata.

Prepričana sem, da v tem času obstaja nekaj, v kar se doliva olje in  kis in pomaga pri doziranju, mogoče posebne posode kot sem jih videla v Gostilna išče šefa, ker ne verjamem, da se ta pripomoček v več kot 30 letih ne bi razvil v kaj bolj sodobnega.

To ni steklenica za olje in kis, ki se postavi na mizo, za ta namen imam zelo lep retro komplet, potrebujem za steklenice, ki jih vzamem v roke med kuhanjem, da lahko premišljeno doziram.

Hvala za informacijo.

PS Včeraj mi je posebni zamašek spet padel v vročo ponev, zato iščem uporabno varianto.

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6074

15. apr 2013 0:36

A iščeš kaj takega ali mogoče kaj takega? Slednji se zapira, da prepreči kontaminacijo  pijače. 

Vanja

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

15. apr 2013 12:35

kaj takega mogoče?

Vesnozaver

frina  

sporočila: 3450

15. apr 2013 15:24

Pri Vanjin predlog je tisti, ki ni funkcionalen. Drugi je odličen, ker ni treba iskati tistega malega zamaška.  Vesnozavrov pa je tisti, ki sem ga videla v Gostilni.

Torej: v kateri trgovini ste to videli prodajati.

PS Ali vi tega ne uporabljate.

F r i n a

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15685

15. apr 2013 15:35

Ničesar od tega ne uporabljam. Olje in kis čisto brez težav doziram kar tako, brez teh pripomočkov.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6074

15. apr 2013 15:46

Od vesnozaver flaške uporabljam za tekoči ganaš ali kak sadni pire in to samo, da narišem kake črte ali pikice. Gostilne imajo te flaške po moje zato, da nimajo 5 litrskih piksen olja pri štedilniku. 

Sicer imata olje in kis, ki ju kupim, neko plastično zadevo v dulcu, da ne steče preveč naenkrat ven in je enostavno dozirat. Ne predstavljam si, da bi tele plastične "čepe" menjala z vsako porabljeno steklenico. Pranje le teh se mi zdi nemogoče. 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 15. 2013 15:47

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. apr 2013 16:22

Ja, te flaške imajo v vseh gostilnah za "risanje" po krožnikih. Tako da po mojem trgovine z opremo za gostince?

Povprašaš lahko sem;: http://www.trgovina.krek.si/index.php?page=shop.browse&am ker čez stran se človek kar težko prebije toliko je vsega..

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. apr 2013 20:26

Tudi jaz tega ne uporabljam in nimam nobenih problemov pri doziranju. Pač malo manj nagneš pa je  

JJ

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. apr 2013 22:03

Za olje uporabljam plastični nastavek s kroglico ,gre v vsako steklenico...kupila v Kiku za 1 e ,dva v kompletu.Šele potem sem šla gledat od Vanje..torej Frina,v Kik pogledat..tam kjer so drobnarije za gospodinjstvo...

lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 15. 2013 22:08

frina  

sporočila: 3450

18. apr 2013 20:58

Tiste plastične stekleničke mi niso všeč, ko sem jih videla od blizu in so res za gostilne. Danes sem krasila krožnike s Sladkim grehom in je učinek enak. Si ne predstavljam nekega olja ali kisa v taki plastenki, torej odpade.

Glede plastičnega nastavka iz KIK, pa grem jutri pogledat.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti