Domači piščanci

ravnihar  

član od: 27.3.2013

sporočila: 1

tema odprta - 3. apr 2013 18:56 | ogledi: 9.255 | odgovori: 8

Iščem domače piščance za peko iz okolice LJ

L.P.    Urška

ravnihar

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

5. apr 2013 9:33

Draga Urška! Najprej poglej kako so piščanci, ki jih propagirajo za "domače" v resnici gojeni. Sama živim v neposredni bližini takšne proizvodnje.

Namreč, velikokokrat sem videla, da jih gojijo v nemogočih razmerah, natlačene v kletke, brez vsake kontrole glede krme in seveda veterinarskih pregledov, skratka maček v žaklju.

Tudi o krmi bi se dalo razpravljati, saj večinoma krmijo tudi t.i. domače piščance s krmili in kupljeno krmo.

Kaj je potem tukaj domače? Raje kupim Jato ali PP Ptuj, kjer vem, da je kotrola. L.P. Kara

 

 

 

 

 

kara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2013 12:05

Sicer nisem moderator, ampak preden rata tule spet pravi špetir (kot je že nastal v temi s skoraj identičnim naslovom, Karin prispevek naravnost kliče po temu), bom kar sama napisala, da se vsi (z mano vred) držimo teme.

Loni Makaroni

jelenčica  

član od: 7.4.2013

sporočila: 2

7. apr 2013 16:15

Pozdravljeni!

 

Imam domače  piščance, zajce in jagenjčke, ki bodo primerni za zakol nekje po prvem maju. Če koga zanima lahko piše na zasebno.

 

lp

jelenčica

ravnihar  

član od: 27.3.2013

sporočila: 1

7. apr 2013 23:12

Pozdravljeni,

Vem kaj mi hočete povedati glede domačih ali kupljenih piščancev, se strinjam z vami kar se tiče glede domačih farm vem kakšne so jaz osebno bolj ciljam na kmetije, kjer imajo poleg domačega drugega mesa in zelenjave tudi piščanje meso, vem da tudi na kmetijah ni vse tako kot je treba je pa sigurno malo drugače kot pa v farmah.

Kar se pa tiče glede nakupa v bilo kateri trgovini pe ne nič več hvala, še vsakič ko sem ga kupila ali v tej ali oni ali drugi trgovini je smrdelo meso kaj šele potem, ko se je peku in ko je bil spečen, ne res nikoli več vem, da je pol ceneje ampak ne hvala.

Mi smo drugače jemali piščance pri neki kmetiji, ampak zaradi bolezni na tej kmetiji bodo počasi prenehali z kmetijstvom in stem tudi z piščanci.

 

Urška

ravnihar

bfemc4  

član od: 4.2.2013

sporočila: 6

15. sep 2013 8:51

lepo pozdravljeni jat imam domače piščance - 2 petelina in 2 kokoši stare 2 leti in pol. če vas zanima me kontaktirajte na gmail bfemc4@gmail.com

bfemc4

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. sep 2013 8:27

To so pa že kar zrela kurja leta, ne piščanci. lp, proxima

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. sep 2013 11:55

Ti bojo za odlično juho -stara koka dobra juha 

golubić

bfemc4  

član od: 4.2.2013

sporočila: 6

18. sep 2013 17:16

petelina sta stara 6 mesecev, drgač pa ja stara kokla dobra nedeljska juha

bfemc4

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti