Rolada

neznan uporabnik
tema odprta - 13. mar 2001 12:53 | ogledi: 5.964 | odgovori: 7

Živjo!

Rada bi spekla kakšno dobro rolado, pa prosim, če mi kdo lahko odstopi tak recept. Lahko je tudi kakšen dober recept za sladico iz biskvita, okusno, rahlo, pa če tudi s kakšno kalorijo več .. se priporočam.

neznan uporabnik

14. mar 2001 19:04

Rolada s kavno kremo: 80-100g zmlete kave,1/4 l vode,3/8l mleka, 1 vrecka vanilijevega praska za puding,150g sladkorja, 200g masla in za posip 70-100g narezanih in sprazenih mandljev. Rolada je zapletena rec, zato imas moj blagoslov:) Recept je iz casov SFRJ od Dr. Oetkerja in Podravke. Zmleto kavo prelij z vrelo vodo, naj stoji 5 min, ocedi in dodaj toliko mleka, da dobis pribl.1/2l tekocine.Prasek za puding premesaj s sladkorjem in 6 velikimi zlicami kave, ki si ji dodala mleko. Ostalo kavo pusti zavreti. Vzemi jo s stedilnika, pocasi dodajaj premesani prasek za puding, in pusti, da se enkrat zavre. Zmes pusti v skledi, da se ohladi, vendar veckrat premesaj, da se na povrsini ne napravi skorjica. Maslo mesaj, dokler se ne zapeni, in mu po zlicah dodajaj puding. Da bi krema bila gladka, maslo in puding ne smeta biti hladna. Ohlajeno rolado oprezno razvij :), napolni s kremo (malo kreme pusti za okrasitev) in spet zavij. S preostalo kremo namazi rolado in jo posuj z mandlji. Dober tek:)

neznan uporabnik

15. mar 2001 17:11

Na Kulinaricni Sloveniji je kar nekaj dobrih receptov za sladice - nahajajo se pod "Recepti" kjer se lahko pregleda cela kategorija ali isce posamezne sestavine ali recepte. Pa dober tek!

neznan uporabnik

15. mar 2001 20:22

Henri,za dobro rolado mora biti dober dober biskvit...torej kje je recept za tvoj biskvit... hetero

neznan uporabnik

17. mar 2001 13:11

Upal sem, da se bom izmuznil "biskvitu":) Tukaj pa priprava, lepo po vrstnem redu: Sestava testa: 4 rumenjaki,80g sladkorja, 1 vrecka vanilijevega sladkorja,4 beljaki, 120g moke,nozeva konica pecilnega praska. Izdelava: Rumenjake tolces z metlico dokler se ne zapenijo in dodas pocasi in v malih kolicinah 2/3 sladkorja in ves vanilijev sladkor. Tolces tako dolgo, dokler ne dobis kreme. Iz beljaka stepes trd sneg, ki mu dodajas med nenehnim stepanjem po zlicah preostali sladkor. Sneg mora biti tako trd, da ostane zareza z nozem vidna. Sneg das na kremo, na vse presejes moko, pomesano s pecilnim praskom in vse pocasi premesaj. Testo peci na pekacu, ki si ga namazala z mascobo in oblozila s papirjem, pri srednji temperaturi (180-220°C)12 min. Peceni biskvit obrni na papir, ki si ga potresla s sladkorjem. S se toplega biskvita nemi papir, na katerem se je pekel, hrati pa s papirjem, na katerega si ga obrnila, biskvit zvij v rolado. Nasvet: Pekac oblozi s papirjem, ki naj bo za 1 cm daljsu od stranic pekaca. Ko si biskvit obrnila na papir potresen s sladkorjem navlazi papir na katerem si ga pekla, ter ga previdno snemi. Pa se to: Da je biskvit pecen,se preprica z pletilko ali zobotrebcem, z vbodom v biskvitno testo in ostaneta cista, je peceno. Tako, prav posteno sem se spotil in upam da bo ratalo tudi tebi:) Dober tek in pozdrav, Henri

neznan uporabnik

12. apr 2001 12:29

Rolada z banano in čokolado: Spečeš biskvit po katerem koli receptu že,ga na notranji strani premažeš s čokolado.Na sredino testa položiš celo banano in testo zviješ v rolado.

neznan uporabnik

13. apr 2001 15:13

Pozdravljena! Vceraj sem na KulSlo poslala recept za ful dobro rolado, vendar pa še ni objavljen. Upam, da bo kmalu, ker jo je vredno poskusiti, pa priprava je enostavna. Dober tek.

neznan uporabnik

17. apr 2001 9:00

Vsem se lepo zahvaljujem za pomoč, recepte pa nameravam v kratkem tudi preizkusiti. Pozdrav.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti