Pečica peče neenakomerno

ajda2011  

član od: 1.6.2011

sporočila: 43

tema odprta - 17. feb 2013 12:27 | ogledi: 9.699 | odgovori: 6

Se opravičujem, če sem odprla novo temo. Imam pa problem s pečico. Štedilnik je star 2 leti, znamke Zanussi. V pečici v glavnem pečem pecivo, enkrat na teden, ostale jedi pa bolj poredko. Pečica je delovala brezhibno in pecivo v njej vedno lepo pečeno, tako kot mora biti. Pred tednom dni sem pekla pecivo s skuto in ostalimi dodatki, se je na sredini dvignilo, na straneh ostalo ravno in zaradi tega sem podaljšala čas pečenja. Na straneh se je že skoraj preveč zapeklo, zato sem z zobotrebcem preverila, če je tudi na sredini pečeno. Očitno nisem dovolj globoko potisnila zobotrebca, ker je bilo pecivo na sredini surovo in kar veliko sem morala zavreči. Včeraj sem pekla bolj enostavno pecivo, pomarančno in spet isto, na sredini se je dvignilo, sicer ni bilo surovo, ko sem ga nehala peči, a ne vem zakaj se to dogaja. Ali ima kod od vas podobne probleme. Preden pokličem serviserja, bi rada dobila kakšno mnenje tu na forumu.

 

 

ajda2011

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. feb 2013 12:59

Identičen primer-crkno spodnji grelec! Poklicala servis, pečica je namreč Gorenje, ni v garanciji, dala za popravilo nekje cca 50 evrov. Pečica dela BP. Ne vem, lahko je kaj drugega, jaz sem vklopila samo spodnje pečenje in je bila pečica hladna, tako sem vedela, da je to-to. Probaj, pa boš videla....lp

kvačkarica

ajda2011  

član od: 1.6.2011

sporočila: 43

18. feb 2013 15:30

Hvala za odgovor. Pri tem štedilniku žal nimam možnosti spodnji in zgornji del kot sem imela pri prejšnji, ki je bila od Gorenja. Bom poklicala serviserja, da vidim, če je to problem.

lp, ajda

 

 

ajda2011

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

18. feb 2013 15:41

Poročaj, da vidim, če sem prav sklepala....Pol pa potipaj ko je vroča, če so vse stene vroče!

kvačkarica

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

18. feb 2013 18:48

kvačkarica je napisal/a:
Pol pa potipaj ko je vroča, če so vse stene vroče!kvačkarica
Ne tipat ko je že vroča ampak jo za nekaj trenutkov vklopi nato jo izklopi in potipaj, in previdno da se ne opečeš.

Nikita

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

19. feb 2013 11:40

Pri meni pa pečica že od vsega začetka peče na eni strani bolj kot na drugi strani. Problem rešujem z ventilatorjem, včasih pa sredi peke pekač obrnem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. feb 2013 14:38

Jaz bi preverila tudi tesnilo pri vratih pečice, pa tesnilo okrog šipe tudi.

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti