Okus po moki

HadvaO  

član od: 7.2.2013

sporočila: 3

tema odprta - 7. feb 2013 16:02 | ogledi: 4.637 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Prosim vas za hitro pomoč. Delala sem pomarančno kremo po receptu "Moje princeske" (http://www.kulinarika.net/recepti/10858/sladice/moje-pr). Delala sem z dvojno količino, s tem da rumenjake sem dala samo 4 (prepozno opazila, da imam premalo jajc :(((), sem pa dodala malo vode. 

Krema sicer zgleda dobro, morda bi lahko bila mlenkost bolj gosta, ampak to ni panike. Skrbi me, ker ima okus po moki. Kuhala sem jo skoraj eno uro (zavrela ni), tako da ne vem, v čem je problem. 

Mi lahko prosim pomagate? S čim bi se dalo popravit kremo, da ne bi šlo vse skupaj v smeti?

 

Hvala in lep pozdrav!



HadvaO

Temo je spremenil(a) HadvaO dne 7. feb 2013 16:03

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. feb 2013 16:16

Skuhaj vanilin puding, ohladi in zmešaj s polovico mase. Mogoče boš le rešila stvar.

 

 

Delala si dvojno količino, a samo enojno količino rumenjakov , ni čudno, da potem ima okus po moki. Ni se hotelo zgostiti, ker je bilo premalo rumenjakov. 

 

Pozdravček!

HadvaO  

član od: 7.2.2013

sporočila: 3

7. feb 2013 16:21

Najlepša hvala, dragička! Nisem vedela, da rumenjaki zgoščujejo :S Ampak me je izučilo, take napake ziher ne ponovim več ;)

HadvaO

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. feb 2013 17:06

Kreme imajo okus po moki/škrobu, če ne vrejo vsaj 5 minut. Kako bi to naredila z dodatkom jajc, ne vem.

Vanja

HadvaO  

član od: 7.2.2013

sporočila: 3

7. feb 2013 17:12

Hm, če ne vrejo, imajo samo okus po moki oz. škrobu ali lahko tudi škodi?

Take kreme, ki jo je potrebno kuhati (in ni puding), sem se danes lotila šele drugič in zaradi rumenjaka nisem upala pustiti, da mi zavre, zato sem dolgo kuhala na minimalnem ognju. V receptu pa tudi ne piše, da mora zavreti, le do zgostitve.

 

Zdaj sem naredila vanilijev puding na osnovi 100% pomarančnega soka, da je malo močnejši okus kot samo vanilijev puding, ter zmešala s polovico tiste prvotne kreme - okus po moki je izginil ... Ne bi rada, da koga boli želodec, če krema ni ok, ker ni prevreta

HadvaO

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

7. feb 2013 17:20

Saj si prvotno kremo kuhala, kot praviš, eno uro, nič se bat.

 

Moj recept za kremo s katero nadevam princeske: (3 rumenjaka, 15 dag sladkorja, 4 dag ostre moke, 1/2 l mleka, 7 dag masla, 1 vanilin sladkor)

Rumenjake s sladkorjem penasto zmešam, dodam moko, vanilin sladkor. Vse prelijem s kipočim mlekom. Kremo dam v vodeno kupelj in ob stalnem mešanju kuham dokler se ne zgosti (približno 10 minut).

Kremo ohladim ter dodam umešano maslo.

Pozdravček! 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. feb 2013 17:32

HadvaO je napisal/a:

Pozdravljeni!

Prosim vas za hitro pomoč. Delala sem pomarančno kremo po receptu "Moje princeske" (http://www.kulinarika.net/recepti/10858/sladice/moje-pr). Delala sem z dvojno količino, s tem da rumenjake sem dala samo 4 (prepozno opazila, da imam premalo jajc :(((), sem pa dodala malo vode. 

 

 Skrbi me, ker ima okus po moki. Kuhala sem jo skoraj eno uro (zavrela ni), tako da ne vem, v čem je problem. 

 

HadvaO

 

Temo je spremenil(a) HadvaO dne 7. feb 2013 16:03

 

A si dodala vodo, ker nisi imela dovolj jajc???

 

Če si kuhala 1 uro in ni vrelo? A sem to prav razumela?

 

Krema z moko mora vreti vsaj 5 minut, drugače ima okus po moki, ne glede na to, kako jo odišaviš (rum, vanilija ipd).

 

Od nekuhane moke ne bo nihče umrl. Vsaj jaz mislim tako, sicer jih bom pa gotovo dobila po piskru, če se motim. 

 

 

Vanja

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

7. feb 2013 18:18

Najhuje, kar bo od nekuhane moke, bo 

Rumenjaki res gostijo kremo in jih ne moreš kar tako dati manj/več, toda z okusom po moki nimajo nič.

Res je še nekaj: bolj ko je zadeva gosta, manjša je nevarnost, da bodo rumenjaki zakrknili (pri enakih siceršnjih pogojih, torej tudi temperaturi).

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. feb 2013 18:36

Ko delam kremšnite, skuham moko, tako da res brbota vsaj 5 minut, celo timer si naštimam, ker teh 5 minut se vleče kot jara kača. Potem se trudim še kako dodatno minuto ali dve. Potem temperiram rumenjake in jih dodam kuhani moki.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti