Girice

katarinabarbara  

član od: 24.8.2008

sporočila: 31

tema odprta - 10. jan 2013 18:23 | ogledi: 7.059 | odgovori: 5

lep pozdrav.

zanima me, če se lahko zamrznjene girice dajo v slano vodo preden jih ocvrem.

upam da ne po har neka župa ratala

ne bi rada da mi celo stanovanje smrdi.

 

katarinabarbara

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

10. jan 2013 19:19

Ha ha katarinabarbara seveda, ti bo smrdela cela kuhinja, pa se sprica na vse strani, da te kap, sem samo 2 x zaradi tega delala, ker sem kupila 2 paketa, pa sem pokrila posodo, ampak vseeno, ce zelis ,da so zapecene, ni govora, da ostane tri metre vstran kaj cisto, sem jih raje skuhala, ceprav ni niti priblizno jed za jest, ne za gledat, ampak skoda vsega,...Ocitno je to jed za zunaj spect- moje mnenje, moje misljenje, da ne bo zamere.

 

Lp

jaša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2013 19:47

Odcedi jih na cedilki, dobro popivnaj s platneno krpo ali papirnato brisačo, da so povsem suhe. TAko olj nae bo brizgalo naokoli. Peci v visoki posodi, bo še maj  maščobe ob piskru. Je pa najbolje, če lahko pečešna balkonu ali terasi, indukcija (prenosni) ali picapek je idealno za take ribje zadeve.

mamamia

katarinabarbara  

član od: 24.8.2008

sporočila: 31

10. jan 2013 20:35

hvala za odgovore.

ja vem da šprica

samo jaz bi jih prej malo namočila v slani vodi, ker potem nimajo ribe tako močnega vonja ko jih pečeš.

ne vem kako bodo izgledalepotem ko bom zamrznjene dala v vodo za 20 minut

katarinabarbara

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. jan 2013 20:38

Zmrznjene girice odtali,popivnaj tako kot ti je napisala Mamamia.Jaz jih potem dam v cedilo in posujem z koruzno moko,pretresen in jih po malo ocvrem v vročem olju..2 cm olja je dovolj.Pazit moraš da cvreš po malo giric,ker če boš cvrla večjo količino se ti bodo res skuhale...meni tako ne brizga nič okolil.Šele pečene jih osoliš in po želji pokapaš z limono.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

10. jan 2013 20:41

Nisem še slišala ,da bi se zamrznjene girice namakalo v slani vodi..ne poznam tega postopka..če pa jih boš,moraš v vsakem primeru potem jih osušit.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti