Bela čokolada

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. dec 2012 15:27

Jaz imam zmeraj probleme z belo čokolado, pa sem jih že veliko poizkusila. Nobena ni bila čisto bela. Nazadnje sem hotela oblit torto  z njo in sem jo kupila v Leclercu. Tudi iz te mi ni uspelo narediti lepe glazure na torti, pa še strditi se ni hotela.

zvezdica55

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. dec 2012 15:47

Jaz sem zadnjič solzice polnila z Lidlovo belo čokolado, sem pa dala manj kokosa kot je v receptu.

Roncolino

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. dec 2012 17:10

Prava bela čokolada ni nikoli bele barve, ampak nekoliko spominja na maslo. Če slučajno je bele barve, je ponarejena, kar pa s čokolado nima nič skupnega.

Da dobim res lep preliv, belo čokolado na drobno nasekljam in ji dodam vrelo smetano. Mešam kaki dve minnuti, nato pa maso precedim skozi cedilo in poskrbim, da gre skozi cedilo čisto vse. Potem samo še enkrat premešam s kuhalnico in zadeva je pripravljena za prelive.

Vanja

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

17. dec 2012 17:22

Jaz sem tudi uporabila belo lidlovo čokolado. Pa enkrat so meli neke zelo velike pakete črne in belee čokolade. Iz tega sem naredila obliv za torto in je zelo lepo prišlo. Bela čokolada ne vsebuje kakavovega praha ampak predvsem sladkor, kakavovo maslo in mleko v prahu. Zato je logično da se stopi pri nižji temperaturi. Bolj kot sva z mamo greli in poskušali zredčit tisto čokoladno-kokosovo kepo trša je postajala . Vsaj vem kje sem se zmotila, da bo drugič boljše

catcat

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

18. dec 2012 15:53

Vanja, pa se je potem bela čokolada, ko si ji dodala vrelo smetano, strdila? Meni se sama čokolada ni hotela, ko sem jo dala na torto. Rabila sem jo za podlago eni slikci. Mi je pa za torte bolj všeč bela čokolada od tičino mase, je pa res malo bolj rumena.

 

zvezdica55

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. dec 2012 16:18

za premaz torte jaz vedno vzamem 3:1 = g čokolade: ml smetane. s tem se da najprej oblivati, ko se strdi pa mazati.

pri čokoladi ni edina fora temperatura. Potreben je tudi čas in pa vmesno mešanje, če želiš da se perj strdi. Jaz jo ohlajujem tako, da posodico položim na kamnito polico ter tu in tam premešam. v hladilniku rata pretrda. 

 

http://www.kulinarika.net/recepti/17221/sladice/ganache to je krema za torto. malsa ne rabiš. 

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

19. dec 2012 8:04

Hvala bannanna, bom naslednjič poizkusila s tem.

 

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti