Oblivanje semen s čokolado - kulinarika.net

firstman2  

član od: 2.12.2012

sporočila:6

tema odprta - 2. dec 2012 12:47 | ogledi: 6.528 | odgovori: 3

Pozdravljeni.

Iščem nasvet, kako obliti različne vrste oreščkov in semen s čokolado. Predvidevam, da ne gre na klasičen način, torej, da primeš pest npr. bučnih semen in jih enostavno vržeš v čokoladno zmes, ker potem nastane problem pri pobiranju in ločevanju le teh iz čokolade.

Hvala za vsak odgovor oz. nasvet.

firstman2

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6942

2. dec 2012 12:48

Vzemi pinceto (bolj veliko), pa seme za semenom pomakaj v čokolado. Odloži na peki papir, da se čokolada strdi. Upam, da nisi penzjonist (ti nimajo nikoli časa, za tole dlakocepstvo ga boš potreboval pa ogromno).

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. dec 2012 19:47

Jaz sem to počela točno enkrat.

Saj je kar šlo: uporabila sem silikonsko metlico za stepanje in potem sem notri dala nekaj semen in potem sem s tem malo pomešala po skledi topljene čokolade (banjomarija) in potem malo odcedila in zadevo urno položila v silikonski pekač in malo otresala zadevščine iz metlice, da so šle ven.

Potem sem popoldne preživela v čiščenju kapljic čokolade vsepovsod po kuhinji. In, prosto po Rudolfu Maistru s tega foruma, sreča ostalih ni odtehtala tega, da je bilo treba potem dolgo pospravljati. Če bom to še kdaj delala, to ne bo v moji kuhinji.

Vendelina jr.

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

3. dec 2012 17:22

Predlog za eksperiment: vrzi v stopljeno čokolado semena, pomešaj, skozi ravno cedilo (predstavljam si nekaj takega kot za posip torte s sladkorjem v prahu) hitro precedi, pretresi, da se semena ne sprimejo, in stresi na peki papir, da se ohladi in strdi. Mogoče uspe, če ne lahko še vedno poskusiš s pinceto... 

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti