Pogrevanje gob in krompirja

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

5. feb 2004 22:58

Pri nas pa nasplošno krompirja ne pogrevamo, ker je imela mama v mladih letih slabo izkušnjo s pogreto jedjo, v kateri je bil krompir.Jaz joto tudi predhodno pripravim, vendar dodam krompir naknadno, drugi dan, ko jo pripravim za kosilo. Tudi v skrinjo jo dam, vendar brez krompirja. LP Rmeli Sporočilo je spremenil(a) Rmeli dne 05. feb 2004 22:59:41

kety  

član od: 22.12.2003

sporočila: 4

6. feb 2004 7:16

Pri nas pogrevamo vse, tudi gobe sem pogrela že dvakrat v juhi, je pa res da se vedno držim pravila moje mame, ne samo pogreti temveč mora nekaj časa vreti. lp Kety Katarina Borštnat

amadeja  

član od: 4.4.2003

sporočila: 59

6. feb 2004 8:18

Se strinjam s teboj Kety !! LP! amadeja

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

6. feb 2004 12:31

Če imam npr. za kosilo gobovo jed, ki je ostane še za večerjo, je enostavno zvečer ne pogrevam (ker se baje ne sme) in jo pojem hladno. Krompir pa pogrejem le če je v npr. zelenjavni juhi narezan na kocke in ga ne morem izločit. Ponavadi iz juhe pojem zelenjavo, krompir pa zavžem. Čeprav mislim, da ne bi umrla, če bi ga poejdla. Stvar navade. Sploh pa me zanima kdo si je izmislil, da se gobe in krompir ne smejo pogrevati? Name je to "izročilo" prenesla mama... S.

SpringFlower  

član od: 19.11.2003

sporočila: 35

6. feb 2004 16:35

Iz otroštva se spomnim tegale - da se ne pogreva krompirja, gob in špinače ter, da se ne pije vode čez mastno hrano. Meni je postan krompir všeč, špinačo imam tako rada, da nikoli ne ostane za pogret, gob pa tudi jaz ne pogrevam - vem pa da gobove omake v gostilnah pogrevajo več dni, pa nam načeloma nič ne škodujejo. Voda čez mastno hrano? Larifari. Vesna

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

9. feb 2004 9:21

Jaz tudi pogrevam in krompir in gobe in špinačo pa sem tudi še živa. Vodo pa po vsakem obroku popijem skoraj čez vse, res pa je da imam občutek da mi bo trebuh počil ampak ta napetost čez kake pol urce mine. Kaj pa naj če sem žejna hahahahahaha Natasa

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

9. feb 2004 10:24

Jaz pogrevam vse kar je dobrega, kar ni preveč, pa imaš izgovor, da lahko vržeš proč. Ha -ha Pred kratkim sem slišala v pogovorni oddaji na radiu, da je to, da se pogretega krompirja naj ne je le mit in da krompir nič ne izgubi na vrednosti, če se pogreje. Gobe so pač gobe, kakorkoli previdno z njimi. Menim, da z jurčki ali lisičkami ne bo nič narobe, če so pogreti, za druge vrste gob pa ne vem. Miškolin

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. feb 2004 12:51

No, hvala bogu, da se en kup ljudi požvižga na reke babic, ker če niso opredeljeni, meni ne pomenijo nič. Kaj bi bilo lahko sploh narobe s pogretim krompirjem? Kemično, biološko?? Ne pozabimo na Švicarje, pri katerih so skoraj vsi recepti iz starega krompirja (piše, eksplicitno). Fino bi bilo, če bi Rmeli napisal/a, kaj točno je bilo narobe z mamo, da bi si vsaj predstavljali.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. feb 2004 13:14

Saj verjetno se ne ve, če je bil krompir glavni krivec Jaz se ravno igram z idejo, da bi jutri zvečer naredila musako za naslednji dan za kosilo v službi, kjer seveda nimam navadne pečice, v mikrovalovni jo bom lahko pa pogrela. Drugače sem pa včeraj prvič (sramota, glede na to, da sem iz mesta žlikrofov doma) v svojem življenju delala žlikrofe (prvič sama, brez da bi okoli skakala mami). In v filo gre seveda pretlačen krompir, zabeljen in ohlajen. In seveda ostanek žlikrofov roma v zamrzovalnik. Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti