Iščem kuhinjsko orodje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2012 20:00

Jaz pa neizmerno uživam, ko z rokami gnetem testo za pite in piškote. Kvašeno dam v kruhomat, da mi ga zgnete in vzhaja, potem ga še enkrat pregnetem sama, tako za občutek. Krhko oziroma gneteno mi je pa res užitek z roko obdelovat in pripomoček za to je eden tistih, ki jih ne pogrešam. Vsaj nekaj.

mamamia

ladyx  

član od: 21.11.2010

sporočila: 118

25. nov 2012 0:09

Danes sem videla takšne prijemalke iz rostfraia v Mullerju v LJ, vendar nisem pogledala cene.

ladyx

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

25. nov 2012 1:10

Temu orodju se reče tudi klešče za solatni bar, pred časom sem jih videla v Merkurju, nekaj malega čez 20 cm so merile.

lp

mzm

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

26. nov 2012 10:23

@bannanna: Tiste za led sem že videla, pa so premajhne. Te so namenjene, kot pravi mamamia obračanju mesa. Hvala vseeno

@marjja: bom šla pogledat v Špar, hvala, čeprav bi vseeno raje kovinske.

 

@vanja_v_zda: hvala, takole bo veliko lažje iskati točno te  Ma sem se kr nekako v te zapičla, pa bi jih raje videla v živo. Bi pa lahko pomislila, da imajo ameriške spletne trgovine, ki niso tanajbolj poceni nemške ali pa italijanske stvari. Sem že večkrat to opazila, pa se šele sedaj spomnila...

 

@mišzmoke: ha, na Merkur, pa nikoli ne pomislim ko se gre za kuhinjske zadeve, pa ne vem zakaj ne :) Bom šla še tja pogledat.

 

Pa res najlepša hvala vsem!

 

Urša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. nov 2012 14:41

Terlikar, s temi kleščami na prvem linku lahko prijemaš bolj trde sladice, samo se mi zdi, da niso temu manenjene.

Po TV sem videla kar precej kuharjev uporabljati te zadeve (tongs v angleščini), pa sem začela tudi jaz.  Zdaj so v uporabi vsaj toliko, kot kuhalnice, če ne še kaj več.

Potem sem naletela na te Roesle-jeve, ki se odpirajo na avtomatski patent, če lahko temu rečem. Odpiraš in zapiraš jih z obračanjem navzdol in navzgor (nemški inženiring ), dobijo se pa v približno 22, 30 in 40 cm dolžinah. Roesle je vsekakor mercedes vseh malih kuhinjskih pripomočkov. 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti