Čiščenje plastičnih pripomočkov

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. nov 2012 20:45

Zeta, kis in železo (oz. litoželezna posoda) nista najboljša kombinacija. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20.nov 2012 20:47

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. nov 2012 20:46

Tako daleč pa nisem razmišljala, priznam.

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. nov 2012 21:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nola, ne vem, če imava v mislih isto LeCreusetovo ponev. Imam namreč tudi tole, ki pa ni litoželezna in z njo posledično nimam nobenih težav, kar se vonjav tiče.

 

 

Vonj mi ostaja na taki, kot je tale na sliki. Enkrat je "sedela" v umivalniku in je dno sodoe začel lepo rjaveti. Sem premazala z oljem in je bilo OK.

Videla sem tudi tole, ki ima prav tako prevleko kot moja rdeča ponev in narebreno dno. 

 

Ja, vonj, ki ostane na litoželezni ponvi mi gre dovolj na živce, da bi poskusila kaj novega, da bi se ga znebila. No, seveda lahko kupim eno samo za ribe.

 

 

 



Vanja

Vanja, evo spet ne znam prenesti slik iz kompota, ti jih bom jutri, če me bo kdo poučil ali če se bom sama spomnila. Absolutno ne govoriva o isti ponvi, moja niti ni ponev, je masivna narebrena litoželezna plošča, tehta pa 3 kg. (Če ti to še kaj pomeni, v angleškem okolju, kjer se ta roba tudi uporablja, gre za 6 funtov). Če jo namočiš v vodi seveda takoj začne rjaveti, kar je pri njeni masivnosti nepomembno, saj rjavino hitro obrusiš z brusilnim papirjem.

Le Creuset ima seveda dve čisto ločeni liniji - ena je za Evropo, za ta trg namenjene posode nimajo, če niso iz klasičnega nabora z emajliranih litoželeznih kastrol nikoli nobenih premazov in so pač težke železne kastrole.

Za čezmorje so pa seveda tudi pri Creusetu pokleknili in producirajo robo, kot jo vidimo na fotkah.

Ampak to seveda ni tista klasična težka za dvignit posoda za francosko kuharijo.

Se bom jutri potrudila, pa ti pošljem fotografije klasične Le Creuset posode.

 

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. nov 2012 21:39

Nola, kok je pa potem težka tvoja posoda? Moja je težka, hkm, kot svinec.

 

Ja, medtem mi je prišlo na misel, da je posoda za EU  tržišče ni enaka posodi, ki se prodaja v USA. Ko pridem naslednjič tja čez, bom preverila. 

 

Sliko iz kompota preneseš tako:

 

Ko pišeš komentar v forum, odpri shrambo, izberi sliko in pritisni enter.

 

 

P.S: sem kar po internetu preverila:


Sem poguglala LeCeruset za Nemčijo. Imajo identične produkte in nekaj, na katere jaz ali nisem bila pozorna ali jih pri nas res ne prodajajo.

http://www.lecreuset.de/de-de/Produkte-/Gusseisen/Gri

Vsaj prijazne smo v debati, ne tako kot v uni z noži.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 20.nov 2012 21:53

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. nov 2012 22:27

Mi ne rata, mogoče bo pa jutro pametnejše od večera. Bom poskusila še enkrat  jutri

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti