Kruh iz vatikana

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

tema odprta - 16. nov 2012 19:55 | ogledi: 13.393 | odgovori: 26

Podarim ,zmes za pripravo tega kruha prijateljstva.Prevzem takoj,oziroma čez vikend.

Če bi kdo to imel,me naj kontaktira.

 

Lp Ana



kriznana

 

 

Pozabila  sem napisati, da sem iz bljižne okolice Celja

Temo je spremenil(a) kriznana dne 16. nov 2012 20:18

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

17. nov 2012 14:42

Včasih smo temu rekli kruh prijateljstva in se je širil in množil med prijatelji. Če pa je iz Vatikana, pa ne, hvala lepa.

Sweetie

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

17. nov 2012 14:56

Miroslav Vulović

delfinaa  

član od: 5.8.2011

sporočila: 12

17. nov 2012 15:37

ravno danes dobila

 

delfinaa

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

17. nov 2012 16:35

Ma katera recept za osnovo kruha iz vatikana? Ker nekaj je kruh prijateljstva, nekaj pa kruh iz vatikana baje

Lila Roza

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

17. nov 2012 17:11

Ja ne vem sicer,katero ime je bolj pravo.Na receptu,ki sem ga dobila je naslov Kruh iz Vatikana.

Vsak dan mu dodaš eno sestavino.Zaključiš v soboto,ko ga tudi pečeš.

 

Pon:25dag sladkorja

tor:250ml mleka,kuhanega in ohlajenega

sre:250g moke

še vedno nič ne mešaš

čet:danes vse premešaš

pet:dodaj 250g moke,250 g sladkorja,250ml mleka,vse premešaš in razdeliš na štiri dele ,tri podariš

sob:dodaj 250g moke,1/2 žličke soli,1/2 pecilnega,3 jajca,vanili,250 ml olja,1/2 žličke cimeta,3 peščice rozin,1/2 jtablice jedilne čokolade.

Pečeš 30 min na 180 st

kriznana

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. nov 2012 18:10

Delala sem oba in se mi ni zdela razlika, med enim in drugim. Meni se zdi podoben ;domačem prijatelju;.Če imaš čas vsak dan razmišljat kaj dodat, in seveda glavo, da ne pozabiš na te stvari, zakaj pa ne.

kvačkarica

rajhs  

član od: 8.10.2011

sporočila: 6

18. nov 2012 19:41

Mene zanima kako narediš osnovo za ta kruh, kako začneš, če nikjer ne dobiš osnove?

 

simona

rajhs

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. nov 2012 9:22

Ta silni kruh prijateljstva bi/bo imel fazon zgolj in samo v primeru, da se bo potem v resnici odnesel kam, kjer so v resnici lačni in kjer ni denarja za šolsko malico.

Drugače je pa ta trening gospodinjstva, da cel teden nosiš v skledo nekaj (ta ista stvar se brez problema v enem dopoldnevu pripravi in speče) predvsem za to, da se ženske malo zamoti v kuhinji za cel teden in da ni treba non-stop na novo pritrjevati verige na štedilnik.

Drugače me pa blagovna znamka Vatikan predvsem asocira na: brezsramno kopičenje bogastva, skrivanje kleropedofilije in divje bitke za oblast, ki se jo grejo gospodje v tretjem življenjskem obdobju....

Vendelina jr.

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

19. nov 2012 9:34

Vendelina jr. je napisal/a:

Ta silni kruh prijateljstva bi/bo imel fazon zgolj in samo v primeru, da se bo potem v resnici odnesel kam, kjer so v resnici lačni in kjer ni denarja za šolsko malico.

Drugače je pa ta trening gospodinjstva, da cel teden nosiš v skledo nekaj (ta ista stvar se brez problema v enem dopoldnevu pripravi in speče) predvsem za to, da se ženske malo zamoti v kuhinji za cel teden in da ni treba non-stop na novo pritrjevati verige na štedilnik.

Drugače me pa blagovna znamka Vatikan predvsem asocira na: brezsramno kopičenje bogastva, skrivanje kleropedofilije in divje bitke za oblast, ki se jo grejo gospodje v tretjem življenjskem obdobju....



Vendelina jr.

 

 

Mislim,da jaz osebno dovolj naredim tudi za kakšnega lačnega.Tako denarno kot v naturi.In,da država ne da denarja za malico,ni moja krivda.Če bi lahko ,bi vsak dan skuhala za te otroke,ampak,žal nimam takih finančnih sredstev.

Vedno pa odstopim kar lahko, poleti zelenjavo z vrta,sadje tudi kruh .Dam ,če imam.In mislim,da je takih kar nekaj .

Trenutno imam odveč ta "kruh",zato dajem njega.

 

mene ni treba z verigo priklenjat za štedilnik,sem tam še preveč.In če,  jaz ali kdo drug , hoče dodajati stvari za en kruh en teden, bomo to pač naredili.

O Vatikanu pa ne bi.O tem ima vsak svoje mnenje. In čeprav mi ni najbolj všeč kar delajo,po njih vseeno ne bom pljuvala.

kriznana

Mygrace

sporočila: 6506

19. nov 2012 9:41

Jebela, če bomo povsod same kače videli, se bo barka potopila, ker ne bomo nobene špage več uporabljali

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti