Čokolada na hitro

IcySararock  

član od: 14.10.2012

sporočila: 1

tema odprta - 3. nov 2012 18:04 | ogledi: 8.767 | odgovori: 4

Mene pa zanima ali kdo pozna kak recept ki vsebuje čokolado pa da s naredi na hitro?Hvala že v naprej

IcySararock

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2012 18:31

Ja. 

Pojdi v iskalnik, klikni recepte in pod ključne besede vtipkaj čokolada. Dobila boš 46 strani receptov s čokolado, ni vrag, da eden ne bo dovolj enostaven in hiter (pa prav tako verjamem, da jih bo več). 

Sicer je pa najhitrejši recept ta, da čokolado odviješ, jo nalomiš na kockice in jih počasi, eno za drugo, raztopiš v ustih. Kak albert keks zraven tudi paše. 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. nov 2012 9:41

Ali pa, da kupiš kakšne Paris piškote, tam je čokolada že zraven...

 

Draga IcySararock, stvari, ki so enostavne in na hitro, ponavadi nimajo kakšnega gušta. Ne pri hrani, ne v življenju in v seksu takisto ne. Kvečjemu vodijo v debelost (če gre za prehranjevanje) in v neumnost (če gre za poenostavljanje abstrakcij). Brez muje se še čevelj ne obupje in tudi čokolada se ne bo dobro raztopila.

 

Zdaj samo čakam, če me bo kdo okrcal v stilu, da tako se pa ne sme pozddraviti nekoga, ki se komaj včlani....

Vendelina jr.

fleur  

član od: 28.4.2006

sporočila: 169

4. nov 2012 11:11

Lahko narediš tole: http://www.kulinarika.net/recepti/12619/sladice/cokolad

Če si vsaj približno domača v kuhinji, bi morala biti stvar narejena precej hitro, pa še zelo dobro je. Jaz se ravnam po receptu, samo biskvit navlažim z malo mešanice čokoladnega likerja in sladke smetane (mleka), mascarpone pa zmešam z nekaj žlicami mleka, da postane bolj mazav in ga lažje namažeš na biskvit (ko se pecivo ohladi, pa vseeno ni preveč tekoče).

fleur

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. nov 2012 11:27

hiter mousse za dve osebi: stepeš 2 dl sladke smetane in pustiš na pultu. stopiš 1o0g-150g čokolade. ko ni več vroča jo vliješ v smetano in premešaš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti