Sveža tuna

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. nov 2012 18:27

rimljanka je napisal/a:

Če nekod ne mara teh vzhodnjaških surovih zadev, pače ne bo na silo delal tega in s tem za svoj okus povsem uničil tunino. No, vsaj moje mnenje je tako. Konec koncewv, marsikje po svetu jedo tunino, pa ni verjeti, da jo povsod uničijo, no.



rimljanka

Se strinjam, naj raje potemtakem podari ribo nekomu, ki jo bo pripravil tako, da bo zares vredna ulova. Sam si pa naj speče vratne kotlete, well done, kakor je to peko poimenovala tekmovalka Gostilne.

Commis débarrasseur

Lanaa  

član od: 14.11.2011

sporočila: 11

3. nov 2012 19:20

No ribe so prispele! Bilo jih je 10 (velikih od 40-60cm), 5 jih je šlo že naprej, ostale pa v skrinjo.

Hvala za vse variante, nekaj si jih bom sigurno poslužila. S sušijem ste me kar prepričali, le da bom prosila svaka naj ga kvaliteno pripravi!

 

Lanaa

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. nov 2012 17:59

Zdej, ali gre zab tuno ali palamido? Ker 40 -50 cm tune skoraj ne poznam in niti ne vem ali jih sploh lovijo tako majhne. Ampak saj je vseeno, tudi sam bi naredil najraje suši oz. še bolje tatarski biftek. Če jih boš pa pekla potem tlači čim manj stvari zraven. Narežeš na fete , soliš, malo popra (res malo ) in v poncico. Vse drugo ti bo pelmeniti okus tune samo uničilo. 

hedonist

lojzelojze  

član od: 16.3.2013

sporočila: 1

16. mar 2013 7:15

En preprost in odločen Finski  recept za svežo tuno: tunin zrezek, debel 2 do 3cm na debelo nasolimo z grobo soljo in damo v hladilnik za pol ure do uro (tanjsi manj časa, debelejši dlje). Čim bolj drobno sesekljamo svežo baziliko. Zrezek vzamemo iz hladilnika in ga splaknemo pod mrzlo vodo, da gre sol dol. Sesekljamo ga čim bolj na drobno, zmešamo z baziliko in kako žlico do dvema čim boljšega olivnega olja. Damo v hladilnik, da se prepoji. Pa dober tek!

lojzelojze

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti