Odprava napake

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

24. okt 2012 12:02

 Če gre za paradižnikovo omako dodaš čisto malo sladkorja in skuhaš testenine v komajda slani vodi.

Potem temeljito premešaj  da se slano- neslano prepoji, pa bo

Poslusi s krompirjem se tudi meni ne zdijo omembne vredni, preizkušeno.

lp lučka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

24. okt 2012 12:18

Če ga jaz kdaj polomim ( solim dvakrat, ker me kaj zmoti) težavo rešim z dodatki: pri mesni z mesom, paradižnikovi pa z paradižnikom, s tem, da ne solim. Res je, da imam potem preveč omake, ampak pride prav bodisi za lazanjo, musako.... 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Jeseničanka  

član od: 24.10.2012

sporočila: 7

24. okt 2012 13:00

Omaka rešena tako, da sem je še malo neslane naredila, zmešala s preslano in je bilo super !

 

Enostavna rešitev, ki mi ni padla na pamet. Stran pa nebi metala, saj sem vendar Gorenjka !!!

 

lep pozdrav in hvala za uporabnenasvete !

Jeseničanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. okt 2012 15:33

V paradižnikovo ali kakšrnokoli rdečo omako se lepo obilno in izdatno natoči rdeče vince. V smetanovo omako se obilno in izdatno natoči mleko ali pa jogurt.

 

Vendelina jr.

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

24. okt 2012 16:54

Malo izven, ampak vseeno: Tole me spominja na leta, ko je še mama kuhala za vse in smo vsi vse jedli. Mama je bila že takrat pozabljiva in je omako za testenine včasih solila tudi trikrat. Ampak je s pokušanjem vedno ugotovila. Potem testenin ni solila, omake na vsak krožnik pa je dodala le toliko, da je omočila testenine in vse skupaj dobro premešala. Dolgo nismo ugotovili, zakaj dobimo k makaronom enkrat polno "šeflo" omake, drugič pa samo za vzorec. Evo, briljantna rešitev. Mame ni več, vsi ne jemo več vsega, ampak od časa do časa pogrešam tisto presoljeno omako.

lp

booris

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. okt 2012 19:55

Lepo si obudil spomin na mamo, booris!

zeta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. okt 2012 0:32

Zeta, saj veš, skoraj bi lahko napisala, pa Naor tudi tako misli! 

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti