Noži

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

25. sep 2012 18:08

Jaz teh nožev sicer ne poznam, sem pa danes kupila njihove škarje za perutnino. Tako na prvi pogled delujejo zelo ok. Kako bodo služile namenu, bomo pa še videli.

Julija

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2012 21:01

marjja je napisal/a:

Limnol je prijazno poiskala vse teme o nožih. Prebrskala sem vse in nikjer ni bilo govora o Berghofu.

O ostalih (haiku, Gude, Dick itd) si lahko preberemo v starih postih in je zelo zanimivo, zdaj pa isto že ponavljate.

Jaz bi pa tako kot Ana9 rada izvedela kaj o Berghof nožih, vse ostalo pa bi bilo morda smiselno nadaljevati v kateri od zgornjih tem. 

Ali ima kdo torej kaj pojma o nožih iz Petrolove akcije?



marjja

Če bi res prebrala in prebrskala, sem podal mnenje o njih nekaj postov nad tvojim. Po nekaj dneh uporabe je moje mnenje še malo slabše. Predvsem me motijo ročaji, ki so težki, debeli, in ne ravno ergonomski. Za neko nežno žensko roko si jih ne predstavljam.

Commis débarrasseur

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

25. sep 2012 21:43

Hvala, zzak, res sem spregledala tvoj post, ker si v vseh ostalih temah hvalil neke druge. Praviš, da so dobri, najboljše, da jih grem na Petrol v "živo"pogledat in sama ugotovim, ali imam prenežno žensko roko.

Saj cena je pa smešno nizka,  bom verjetno reskirala. Če ne, jih pa bratu ( 195cm/130 kg) podarim, pardon, prodam za 1 €..

Imam Tupperware, zaenkrat zadostujejo, samo brušenja so potrebni.  In bogu bodi potoženo: "Kakšen gospodar, takšni noži," pravi neki naš pregovor iz moje vasi.

Zzak, hvala.

marjja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. sep 2012 22:14

Mene je oče naučil nabrusiti nože in moram reči, da mi gre kar dobro od rok. Običajno opravim to kar spretno in hitro pred uporabo. In to ni nobeno težko delo in nobena posebna kunšt, marjja, tako da ti ni treba čakati, da to opravi moški del v družini.

zeta

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. sep 2012 6:50

Zeta, ni poanta v tem, kdo zna in kdo ne. 4 leta sem živela sama z mladoletnima otrokoma, ne moreš si misliti, kaj vse sem znala sama.  . Pregovor ima še kak drug pomen.

Lep pozdrav. A  ima še kdo  kako izkušnjo z BERGDORF noži?

 

marjja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

26. sep 2012 12:31

Sem samo odgovoril na vprašanja in se nisem nič ponavljal. Pač ti noži iz Pertolove akcije niso širše znani in se je razvila še druga debata. Ne vem kaj ti ni prav in kaj bi sploh rada. Če so tako zelo poceni jih pač kupi  drugo pa je, če si tako neodločna da rabiš za eno malenkost nevem koliko mnenj. Svašta.

hedonist

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. sep 2012 12:44

Glej, preberi si še enkrat vprašanje Ane9 na začetku.

Prebrala in prebrskala sem poste , ki jih je predlagala Zeta in vse to ste napisali tam.

Pa ne vem, a je vse skupaj vredno takega "svašta" razburjanja. Mislim, da sem bila prijazna s svojo prošnjo.

Lep pozdrav.

marjja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. sep 2012 12:51

marjja je napisal/a:

...

Prebrala in prebrskala sem poste , ki jih je predlagala Zeta in vse to ste napisali tam.

...

 

Lep pozdrav.



marjja

 

Ni bila zeta, limnol se je potrudila in pomagala.

zeta

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

26. sep 2012 13:34

Hahaha, Zeta, imaš prav , vse sem pomešala. Prava sem. Lep dan!

marjja

magnolija3  

član od: 27.1.2012

sporočila: 35

26. sep 2012 13:41

Lep pozdrav.Malo sem  prebrskala  po  nemških  forumih  o mnenju  teh nožev.Pa so  zelo  zadovoljni  z  njimi in  ker se  lepo  prilagajajo  roki, so  zelo  stabileni.Imajo  neprekinjeno  rezilo.Po  drugem  brušeno  so  pa še ostrejši.

l.p

magnolija3

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti