Poročna torta - goriška

mojcadd  

član od: 9.7.2009

sporočila: 13

tema odprta - 9. avg 2012 18:08 | ogledi: 10.582 | odgovori: 7

Dober dan,


a mi kdo lahko priporoča kako dobro slaščičarno na goriškem koncu? Poročno torto rabim za konec septembra. A bi bila kaka kulinarična mojstrica pripravljena naredit torto za cca 80-85 ljudi??

 

Hvala.

Mojca

mojcadd

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

10. avg 2012 16:59

Nam je bila Mlinotestova torta zelo všeč. Zelo sočna, imeli smo petnadstropno in so nam naredili pet okusov, tako, da je bilo za vsakega nekaj. Na splošno so nam njihove torte zelo všeč. Mi še nismo bili razočarani.

patka

pucca  

član od: 24.9.2007

sporočila: 36

10. avg 2012 17:48

Zelo lepe torte (slišala sem, da tudi okusne, vendar jih sama še nisem poskusila) peče ena gospodična iz Tolmina, poglejte na njeno spletno stran.

LP

pucca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

11. avg 2012 13:31

No jaz z izdelavo tort nimam problemov, ampak za posebne priloznosti mi jih naredi pa ravno ta gospa, o kateri je govora v prejsnjem postu. Sicer je tudi clanica Kulslo( njen nick je" matilda ").

Iz prve roke lahko povem, da so torte, ob katerih ti zastane dih. Pa zelo dobre so tudi!

Ce bi imela punca malo vec podjetniske zilice bi dala v kos marsikatega samozvanega" bossa tort"  ki  ga vcasih spremljam na 31 kanalu.

Ker v takih primerih ne gre vec le za torto, ampak je to ze  umetnost, predvsem pa unikat. Kolikor poznam matildo, dela v glavnem  vse rocno. Izreden talent in izredno  skromna. Prevec.

Poskusite povprasati v privat slascicarnah, koliko bi vam zaracunali za tako stvaritev.

Rocno, iz svezih domacih jajc, masla, gozdnih sadezev...

lp lučka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

11. avg 2012 22:49

Sem imela tudi jaz enkrat priložnost poskusiti torto omenjene gospe. Vrhunsko. Tako okus kot izgled čista desetka.

Avena

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. avg 2012 14:20

Pa Matilda ne peče samo vrhunskih tort za povrh vsega je še ena najbolj prijaznih kuharic, ki ji NIKOLI i bilo težko dati nasveta kako narediti to in to.  Kapo dol!

Jaz že odkar sem prvič videla takrat še njen blog, govorim, da mi bo poročno torto delala ona. Pa čeprav bo ponjo treba na drugi konec Slovenije

Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti