Ljubljana - dobra hrana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. avg 2012 16:11

Strelka, kitajska hrana v mojem koncu in tudi tam, kjer jedo Kitajci, ni niti približno taka, kot je na Kitajski. Preverjeno. :) in dobro, da je tako. :)

Bi rekla, da je sushimama dobila podobno oceno, kot je mamamia dala tisti tajski restavraciji nekaj postov više. 

 

 

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. avg 2012 16:21

No ja, Vanja, ne vem če si glih ti poklicana, da ocenjuješ kulinarično sceno v Lj glede na to, da živiš povsem na drugem koncu sveta. Pusti, da to opravijo predvsem Ljubljančani , bo bolj prav in merodajno.

hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. avg 2012 16:39

Hedonist, nisem nič ocenjevala Ljubljanske scene. Moj vir ocene sushimama je tako kredibilen kot mamamia in njena ocena tiste tajske restavracije.  Vsekakor bi upoštevala njeno priporočilo. 

Drugače se v LJ držim lokalne hrane. :) enkrat moram samo najti dobre žlikrofe. 

 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

10. avg 2012 17:06

Sporoči,ko prideš, ti bom povedal kje jih dobiš :)

hedonist

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

10. avg 2012 21:09

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Strelka, kitajska hrana v mojem koncu in tudi tam, kjer jedo Kitajci, ni niti približno taka, kot je na Kitajski. Preverjeno. :) in dobro, da je tako. :)

Bi rekla, da je sushimama dobila podobno oceno, kot je mamamia dala tisti tajski restavraciji nekaj postov više. 


Vanja

 

Takšnega posploševanja ne morem čisto sprejeti, sploh glede na to, kar je znano o naravi Kitajcev. Pa da ne bova zdaj odpirali še kakšne antropološke debate, naj ostane pri tem, da za to konkretno restavracijo verjetno ne bova nikoli vedeli, ker vsaj ena od naju tam ni bila. Naju je tja peljal v Bostonu živeči prijatelj, ki mu je tako zatrdil njegov kitajski prijatelj, in dejansko tam ni bilo nikogar brez poševnih oči razen nas, in nihče ni govoril angleško. Hrana je prihajala na vozičkih iz katerih si poljubno jemal, kar se ti je zdelo dobro / zanimivo, plačal pri izhodu glede na to, kar si pojedel oz. kar ti je strežnica nakracala na tvojo kartico.

Glede primerjave Sushimame pa ne vem s katero od omenjenih restavracij jo primerjaš. Če z linkano, potem je razlika v dveh sončkih.

Za žlikrofe bo po moje treba kar na izlet v Idrijo.



strelka

Sporočilo je spremenil(a) strelka dne 10. 2012 21:09

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. avg 2012 8:15

Žlikrofi so super pri gospodu Jezeršku.

Vendelina jr.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. avg 2012 19:54

666, Strelki v bran moram tudi sama povedati, da je napisala kot bi napisala jaz sama. Pa nisem neka fina, nos vihajoča gospa. Večkrat grem tam mimo in tisti vonj, ki se ti zavrta skoraj do slabosti, me je odvrnil, da bi šla tja, čeprav sem na teh straneh že prebrala pohvalne besede. Ne dvomim v prijaznost gostiteljev in njihov trud, vse ostalo me pa ne privlači, žal.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. avg 2012 20:12

P.S. morda sem malo zabrkala, moj post se nanaša na Zlati krožnik. Saj danes pa ni bilo tako vroče!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti