preveč lomljive testenine - kulinarika.net

jozl  

član od: 9.4.2009

sporočila:2

tema odprta - 25. jul 2012 11:08 | ogledi: 7.003 | odgovori: 3

Pozdravljeni vsi ki ste prisotni ali ne in če mi lahko kdo svetuje . Doma izdelujem rezance take in drugačne tudi špagete imam nov strojček imperia super zadeva  testo naredim tak kakršen mora bit .

Razvaljam ga s strojčkom vse ok pa pote razrežem po okusu debele ali široke ko so pa suhi so pa tako krhki da ga še v roko ne smem prijet preveč lomljivi .

Hvala za odgovor lep pozdrav

Jože

jozl

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. jul 2012 19:51

Mogoče jih preveč posušiš. Tudi meni se je že lomilo razvaljano in preveč posušeno testo. Pa počakajva še na druge kuharice.

naor

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

25. jul 2012 23:48

Med gnetenjem dodaj testu par kapljic olja .

manca51

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jul 2012 6:33

Seveda se lomijo, pa kaj.   A ni zoprno nositi v usta neskončno dolgih testenin, ki ti na vseh koncih visijo od vilic ali žlice?

Pri drobnih rezancih rešujem tako, da jih potem, ko so suhi, čimmanj prijemljem z rokami. Posušim na prtu in iz prta stresem v vrečko za shranjevanje, ki roma potem v zato pripravljeno kartonsko škatlo, da je na varnem do uporabe.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti