Moja kuhinja/sanjska kuhinja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. avg 2012 20:28

Za moj okus ni hujsega od grozljivo" mrzlih "sodobnih kuhinj.Vsepovsod inox, najveckrat siv ali crn kamen, ogromne plosce na tleh. Zna biti prakticno, ampak mene osebno spominja na mrtvasnico, sploh ce je na sredi kuhinje se "operacijska  miza"( beri otok).

In bognedaj da ni vse na svojem mestu, vse zlosceno do onemoglosti, sterilzirano. Ne, hvala.

Kuhinja ( in jedilnica) je prostor, kjer se zivi!

lp lučka

___________________________________________________________________

Da  pokrepim mojo teorijo s primerom, bolje s tole kuhinjo:

http://www.archiexpo.it/prod/euromobil/cucine-moderne Tukaj manjka res samo se pokojnik, tisti vozicek na levi je  tudi nekam ...   Minimalisti, brez zamere. Okusi so pac razlicni, ampak mene bi v tej kuhinji pobralo.

Sicer so mi pa so vsec take:

http://www.scavolini.com/cucine.asp?cu_id=16

Moja je v podobnem stilu,le malo manjsa, malo drugacne barve in malo bolj razmetana..

Tale na sliki pa je moja" poljska" kuhinja:

 

Stala je tocno toliko kot stane vreca maltita, v nobenem primeru ne vec kot 30  evrov, je pa iz vseh sort ostankov, ki smo jih namenili za odpad, pa  nam je je k sreci padlo na pamet, da se jih da koristno uporabiti.  Ploscice so iz vseh vetrov, ostank granita in opeke so od nase " taprave" kuhinje, plinski je sluzil malodane trem generacijam.

Neverjetno prakticna! Za vlaganje, kuhanje marmelad, pripravo ozimnice.  Danes sem zunaj kuhala marmelado iz robidnic recimo.

Morda  bo ideja komu koristila. Morda v lepsi, drazji izvedbi. Ali pa ne. Casi niso ravno vsem prijazni...

lp lučka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. avg 2012 11:01

MamaF ima wauuuu lepo kuhinjo,v taki se res odlično počutiš..prav vidiš da kuhinja živi..ima svojo dušo....Lucka2 tvoja poljska je tud super...nekaj takega bi/bom imela..zakaj pa v dražji izvedbi?..veliko lahko naredimo sami in marsikaj se da ponucat iz raznih odvečnih (vsaj mislimo,da so odveč) kosov.Tudi sami smo naredili klet iz skoraj res samo odvečnih materialov,pobrskali malo okoli..res pa je da gre delo malo počasneje,kot pa če kupiš in vgradiš.

Vrtejbenka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. avg 2012 11:41

Lučka, sem se prav nasmejala ob tvojem prvem linku Ja, prav imaš - enak okus imava očitno - tudi jaz ob prvi kuhinji pomislim na ameriške kriminalne nadaljevanje tipa CSI in njihove laboratorije

Če na "otoku" ne bi bilo videti nekih kuhalnih plošč, sploh ne bi vedela, da gre za kuhinjo.

 

Druga, Belvedere, pa je tudi meni zelo všeč. Nekaj podobnega je imela preg 15 leti v programu tudi ajdovska Lipa.

 

Tvoja "poljska" kuhinja je zakon!

Jaz imam zunaj na prostem eno ogromno dvojno kamnito korito s pultom, zraven pa še (nedokončano) ognjišče:

http://www.kulinarika.net/fotoalbum/26946/584eki9430499

 

Sicer pa po potrebi pred hišo postavimo včasih še "roštilj" s ploščo ali pa mizico s "pica ponvijo".

 

Mojca

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. avg 2012 12:38

Drugače je moja kuhinja ćisto OK, ampak zdaj, ko v najvišjem nadstropju bloka vlagam papriko na prostoru 1,5mx3,5m in mi kaplja tudi od ,no ja,, si pa želim vaših poljskih kuhinj!!! Blagor vam!!!

marjja

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

7. avg 2012 13:30

Vrtejbenka, jaz bi tut imela........................!!!!!!!!!!!

Čudovito!

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

7. avg 2012 14:05

lucka52 je napisal/a:

 

___________________________________________________________________

Da  pokrepim mojo teorijo s primerom, bolje s tole kuhinjo:

http://www.archiexpo.it/prod/euromobil/cucine-moderne Tukaj manjka res samo se pokojnik, tisti vozicek na levi je  tudi nekam ...   Minimalisti, brez zamere. Okusi so pac razlicni, ampak mene bi v tej kuhinji pobralo.

 

 



lp lučka

 

Joj lucka52, ta o pokojniku in mrtvašnici  je svetovna .  Pa še resnična je! 

Super ideje imate na  primorskem koncu, ni kaj!   Tudi ob  fotkah mame F in albumu Vrtejbenke se lahko vprašamo, ali  ne mečemo denarja dobesedno skozi okno, ko pa je toliko uporabnih in lepih stvari vsepovsod.

Le videti in uporabiti jih je treba.

Bravo punce!

 

Kotarca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. avg 2012 14:14

Vrtejbenka, krasno imate Vtičniče, stikala, vsi detaljčki od "včeraj" in "danes" - super!

 

Ampak volilna miza pa zmaga

Mojca

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

7. avg 2012 16:27

Hvala MamaF...to volilno mizo nam je prišvercal čez blok en prijatelj iz Doberdoba,seveda je na meji obljubil italijanskim karabinerjem ,da jo bo peljal nazaj,ker jo daje samo na posodo v Slovenijo..toda miza  je ostala pri nas.

Na sredi ima tri luknje,za tri takrat lesene zabojčke,ki so jih pritrdili skoz luknje na mizo...najbrž da jih ne bi odnesli..žal se je za temi zaboji izgubila vsaka sled..tako da mi jemo in pijemo na mizi,kjer se je kalila italijanska zakonodaja



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 07. 2012 16:29

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. avg 2012 17:18

Vrtejbenka, so že dekleta zgoraj vse povedala. Z ljubeznijo in okusom ste naredili prelepe prostore. Ja, miza pa res "zmaga".

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti