Kolo

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2012 14:14

Če so ti kolo ukradli v stanovanju, se pa krog osumljenih precej zoži. Nočem ti pametovati, ker ti konkretno ne morem pomagati pa sploh. Mogoče se pa le najde kakšna dobra duša. Samo za info, pred kratkim sem dala zamenjati plašča na kolesu in me je prišlo 46 eurov, tako, da popravila tudi niso poceni, razen če ti kdo zastonj  zamenja in kupiš rezervne dele sama.

 

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jun 2012 14:22

Priporočam, da na vsak del kolesa s permanentnim markerjem napišeš svojo telefonsko številko. Tako smo mi "zavarovali" svoja 3 kolesa pred krajo.

 

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. jun 2012 15:21

A potem so vas pa klicali: Živjo, živjo, jest mam tvojo balanco, jest pa ta zadnje kolo!

Daj no Vanja, razloži nam zakaj so tako zacahnjena kolesa bolj varna pred tatovi kot tista z drugimi napisi.

V naši občini brez varnostnika več kot tri dni ne zdrži ne bicikel ne kokoš, ne glede na tetovažo.

nola

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

26. jun 2012 15:30

Jaz pa sem svoje "ljubljansko" kolo zavarovala tako, da sem ga lično prebarvala s spreji (malo tudi po "feltnah" in ostalih delih, ki jih kredejo tudi ločeno od kolesa). Je zdržal 7 let (do selitve), pred tem pa so mi ukradli 2, partnerju pa enega. Vsa kolesa so nama ukradli iz zaklenjene kleti, dva pa sta bila celo priklenjena (na drog) z zelo močno ključavnico. 

Drugače pa se je včasih kašna solidna kolesa za uredu ceno dobilo na bolšjaku na Viču. Ne vem pa, če je ta info še aktualna.

roža

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2012 17:01

Živim v Ljubljani 29 let in so mi v tem času ukradli eno kolo - in to iz kolesarnice v bloku. Sicer si ne predstavljam čisto, kako ukradejo kolo iz stanovanja (verjetno je potem poleg kolesa šlo še kaj, saj zaradi bicikla pa menda ja ni nihče šel vlamljat), ampak v takem primeru krije škodo stanovanjsko zavarovanje. Jaz sem za moj bicikel dobila polno ceno novega, ko je izginil, in to kar hitro (mogoče je vse skupaj od prijave do izplačila trajalo en mesec). Drugače pa glej vse mogoče male oglase. Junija tudi odhajajo študentje iz Ljubljane in vsako leto se jih najde nekaj, ki odhajajo dokončno, njihovi bicikli pa ostanejo tukaj. Ali pa začni akcijo na Facebooku, saj starih koles se valja naokoli na pretek. Policijske dražbe, se bojim, so pa 1 x ali 2 x na leto (ampak niso samo v Ljubljani, torej malo vprašaj naokoli).

Sonja

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

26. jun 2012 17:02

sem iz lj  in so mi le 2 krat ukradi kolo.enega na dvorišču pred več kot 15 leti ker ni bil zaklenjen drugega pa 10 let nazaj pred delavsko knjižnico zraven ilirije.(tega sem celo dobila nazaj brez koles ker sem imela to srečo da ga je videl -prepoznal od mami sodelavec namreč mami ga je kupila v službi.tako da ga je potem od tatov-sosedov-JUŽNAKOV odkupil za 5 evrov ker ni hotel imeti problemov.so pa nove gume stale toliko kot kolo!!!!!

sedaj imam že 5 let rogovega,ki z svojiim debelim ogrodjem precej izstopa.uporabljam verigo za zaklepanje imam ga pa itak samo po trgovinah .je pa velik več vreden,lepši kot prve dva ukradena...

 

zmajcica1

dorka  

član od: 5.7.2006

sporočila: 119

26. jun 2012 17:06

Na facebooku sem že vsaj 20 krat napisala , če ima kdo in vse kar sm dobila so lajki na to kar sm napisala... 

tko da....  nvm kam nej se še obrnem.... 

al najbolš ,da še sama postanem (mali lopov) in ukradem kakšnga.....  ne ne sej se hecam 

dorka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. jun 2012 21:08

mamaF je napisal/a:

Dorka, kolegi iz LJ pravijo, da je dobro malo spremljati policijske dražbe najdenih predmetov - se da dobiti solidna kolesa za zelo malo denarja:) malo spremljaj na tejle strani, ko bo v LJ, pa pojdi pogledat, če najdeš kaj zase.

 

http://www.policija.si/index.php/najdeni-predmeti



Mojca

 

Tole so res samo izklicne cene in kasneje se izkaže,da gredo cene kar precej v višino.

Na dražbi sem že bila,tako da je tale informacija iz prve roke.

 

Priporočam res Bolho in pa sejem,(bolšak) ki je nekje na Rudniku.Niti ne vem ali je ob sobotah ali nedeljah,vendar tam kar na veliko kupujejo tudi kolesa.

Svetujem pa ti,da ti prodajalec napiše potrdilo.

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jun 2012 21:08

Včasih te res prime, da bi se držal rekla zob za zob.Seveda je hudič, ker bi prizadel s svojim maščevanjem kakšno nedolžno osebo. Ampak kaj, ko so nas naučili biti pošten. Narobe, narobe.

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti