Torta čeberlica

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

tema odprta - 15. jun 2012 19:42 | ogledi: 9.686 | odgovori: 6

Jaz bi potrebovala en recept za torto v obliki čebelice (za 60 let za čebelarja :))  Krema bi naj bila  bolj čokoladna in čisto nič sadna. Se pravi dobra čokladna sočna torta (lahko tudi lešnikova ali kakšna drugačna, ampak brez kakršnega koli sadja).

tej_a

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

15. jun 2012 22:27

Tega pa res ne razumem. Kako na trikotne trakove? Jaz bi narezala tako kot je na sliki (tako kot se reže rulada). Kako pa potem to nadevaš da pride tako visoko? In kako okrasiš zunaj namažeš? Jaz res ne razumem in potrebujem popoln recept?



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 15. 2012 22:28

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jun 2012 23:46

v obliki:

http://www.kulinarika.net/recepti/6067/sladice/pomaranc 

jaz sem mislila da bi poenostavila in kot je narejena tista rolada, kar posodo oblekla v biskvit in nič rolade delala. to bi bilo najlažje s trakovi eden do drugega, takole http://www.ellisoneducation.com/images/products/large/15768.j 

torej, narediš biskvit po receptu  skutne rulade, oblečeš posodo znotraj, nadevaš z nadevom do polovice, spet krema in spet prekriješ z biskvitom. Ko se strdi, položiš na biskvit krožnik, ki je le malo manjši od posode in obrneš. Nato pa nabrizgaš smetano z vrečko za zamrzovanje s široko odrezanim kotom, če nimaš primerno širokega okroglega tulca. 

Bi pa jaz dala za vsak slučaj še  kakšne 3 lističe želatine zraven, da bi šarlota gotovo stala skupaj. 

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

16. jun 2012 9:05

Kakos trakovi? Se pravi da spečem biskvit ga gam v eno globoko posodo in naredim nadev in pustim da se strdi,....? Kako pa potem s trakovi?

Kaj pa prav oblika čebelice?

tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 16. 2012 09:09

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

16. jun 2012 9:55

tukaj imaš nekaj idej za obliko torte:

http://www.kulinarika.net/recepti/3760/sladice/torta-ce

 

v googla vtipkaj torta čebelica ali bee cake in ti vrže VEEELLLIIIKKKKOOO idej za obliko.

 

Za recept pa vzameš pač tebi najljubši recept in ga prilagodiš. Lahko pečev v kakšnem okroglem pekaču in potem malo obrežeš, lahko pa spečeš tanjši biskvit kot za rolado in izrežež kroge in sestaviš skupaj. in to je to. Če bi rada malo bolj izbočeno čebelico pa vzameš kakšno stekleno skledo ali kaj podobnega.

Rebeka

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

19. jun 2012 13:27

Tej_a

Nujno mu speci tudi 60 kosov malih medenih piškotkov  - poišči recept

Čebelice z medom in mandlji

tule na Kulinariki.

Zelo lepo in lahko jih daš tudi tik pred serviranjem torte naokoli po pladnju ali pa kar na torto samo.

Našemu 72-letnemu čebelarju, so bili ti piškotki letos zelo všeč.

 

darcy1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti