Prigrizki za 100 ljudi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

30. maj 2012 20:10

Ja, meni se je že iz prvega posta zdelo, da mora biti to podoben stil žurke, kot jih v naših koncih poznamo ob takšnih priložnostih. Je pa res, da drugačnih zadev za toliko ljudi niti ne poznam - zato pa je stil "k'luone" prvi prišel na misel.

 

Je pa res velika razlika ali je gostitelj sam za vse ali pa gre (kot v "mojem" primeru) za angažiranje vse družine in še kakega prijatelja, ko se vloge porazdelijo in več rok pripravi lahko več različnih jedi tudi vnaprej.

 

Aja, kepa11, zdaj sem se še nečesa spomnila. Enkrat so pri žlahti pripravili "postbirmanski" popoldansko - večerni piknik za dva birmanca oziroma povabljeno širšo žlahto (starši in botri so šli prej sami na kosilo z birmanci). Spet smo "dekleta" od žlahte malo pomagale in tako sem jaz napekla "nekaj slanega, kar lahko v roko primeš in ne rabiš pribora". Naredila sem dva pekača "Njami bučk s sirom" iz baze

http://www.kulinarika.net/recepti/4026/zelenjavne-jedi/ in dva pekača slane pite s šparglji. Vse sem ohlajeno zrezala na kocke in prinesla na pladnjih na piknik in se je zelo dobro obneslo, kot malo drugačna priloga "standardnemu" mesu na žaru. Tisti štirje pekači so bili pri okoli 50 ljudeh več kot zadosti.

Tudi če ne boš tokrat packala česa takega, a kdaj drugič. Pri nas gredo na raznih žurkah take zadeve zelo v promet, pa še pripraviš jih lahko že dopoldan, če je žurka zvečer :)

Mojca

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

30. maj 2012 20:20

kepa11 je napisal/a:

Pozdravljeni,

prosila bi vas za nasvet: konec tedna pripravljava z bodočim možem zabavo pred poroko za širši krog prijateljev (vsaj kakšnih 100). Ne bova pripravljala kakšnih "gurmanskih presežkov", saj je dejstvo, da pride večina na tako zabavo bolj kaj popit in nekajkrat nazdravit :) A na prazen želodec vseeno to ne gre, zato že imava določenega nekoga, ki bo pekel na žaru (čevapčičev in podobnega ne bo manjkalo). Vseeno pa bi rada zraven postregla še s čim drugim (poleg vloženih kumaric...). Najbolje takega, da se hitro naredi večjo količino in potem cel večer/noč čaka na lačne goste v skledah ali na pladnjih. Na misel mi pride le grška solata (ta bo skoraj zagotovo) in mogoče kakšna testeninska (ne vem ravno s čim...)

Lepo prosim za ideje :)

 

kepa11

Evo, napisala je točno tako, kot jo je razumela tudi mamaF, pa jaz, pa še kdo... Da gre za veseljačenje v pravem "kmečkem" pomenu besede in ni nobenem mar za fensi šmensi postrežbo in pribor, ampak za druženje prijateljev, sosedov in kar tako mimoidočih ljudi dobre volje, mimogrede bodo pa še piknili kak košček mesa in kar bo pač na voljo, da vinček prehitro ne prime. 

Pa, ko sem ravno pri pisanju, moram povedati, da se tudi tudi jaz na pikniku pri nas v vinski gorici, ko tudi kaj zaroštiljamo, al pa le salamo in čebulo narežemo, ne mečem ven z neko imenitno steklovino, ker se mi pač ne ljubi potem še dve uri tistega pomivati. Kdor pride zaradi tega, ker ima mene rad, bo to sprejel, saj je hranjenje in pitje obrobnega pomena.

Ognjič

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

5. jun 2012 7:50

Jutro :)

Toliko da zaključimo to temo; za vse dvomljivce - zabava je suuuper uspela! Upoštevala sem nasvete in pripravila nekaj solat, ki so čakale na mizah. Prav tako različno pecivo in kruh. Z žara so prihajale mesne dobrote in to je bilo to. Vsak si je vzel, kar je želel in na koncu niso mogli prehvaliti, kako so se imeli lepo.

Ljudi je bilo kar krepko čez 100, in čeprav smo na kulinariki, bi rada poudarila, da hrana ni vse. Pomembna je dobra družba in od tega je odvisen uspeh zabave. No nama je uspelo :)

Hvala za nasvete in lep dan vsem :)

 

kepa11

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

5. jun 2012 23:09

, kepa.

Ja,  že res, da vsako zabavo naredi dobra družba, zagotovo pa k temu pripomorejo tudi dobri gostitelji in dobri prigrizki. Vse to gre skupaj z roko v roki.

Tako eno dobro delo je opravljeno, sedaj pa sledi še svečan dogodek.

Te pa srečno!

Balenka

besternina1  

član od: 24.6.2012

sporočila: 20

17. jul 2012 11:35

Lahko jim pripraviš tako, da narežeš kruh, ga postrežeš, potem daš na mizo salamce narezane pa kakšne namaze.... Da si sami izberejo kaj bodo imeli na kruhkih in tako dalje ali narediš kaj podobnega... To je bil samo moj predlog 

 (\_/)
(o.o)
(___)

 

ninčica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2012 18:07

Nina, ta stvar se je imela dogajati pred mesecem in pol....

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. jul 2012 19:22

Pa še odgovor naše kepe 11 smo dobili, kako so se imeli ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti