Kuhanje z eno roko

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. maj 2012 19:28

Maxi, saj z eno samo roko se še tuširat ne moreš sama. Nekdo, ki ti bo pomagal pri teh stvareh, naj še kaj za v usta pripravi. Povej, da nič ne moreš in tudi ne smeš. Bodi 14 dni nadzorni, ko boš pa zopet zmogla boš pa tako z veseljem postorila.

zeta

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. maj 2012 19:28

Če je čebula problem, kupi v trgovini tisto posušeno, ki je že pražena.

Sweetie

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. maj 2012 19:33

Viva Meier je napisal/a:

Pusti čebulo pri miru in tist zagamani stroj prav tako. Malo zakamufliraš z drugimi začimbami pa ljudje po večini nimajo pojma, da v rižot, omako, faširance itd. čebula niti stopila ni. Če bi pa imel kdo kaj za "povedati" glede kvaliteta obrokov v teh 14ih dneh, ko se matraš z eno roko, ga pa prosim, prosim, pošlji direktno v prvo kantino.

 



Viva Meier

S tem pa se popolnoma strinjam! Zdaj si najvažnejša ti in okrevanje - od lakote pa ne bo nihče umrl.

Samo še namig glede čebule in česna: sama sem pred časom za razne omake in hitre "golaže" začela uporabljati sušeno mleto čebulo in česen (ker je moja izbirčna mladina koščke popražene čebule brskala po krožniku, da ni bilo za nikamor) in ti povem, da je to zame odkritje desetletja Toplo ti svetujem, da se ob naslednjem obisku trgovine odpraviš do police z začimbami in si brez slabe vesti privoščiš kozarček ali dva suhe mlete čebule, česna in še kaj takega, kar ti bo zelo olajšalo kuhanje, obenem pa bodo imele vse jedi "okus kot ponavadi"

Pa srečno, da bi ti roka čim prej in čim bolje okrevala!

Mojca

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

24. maj 2012 8:13

Sploh če imaš koga, ki ti lahko skoči v pomoč, potem to izkoristi. Nič ni narobe s tem, da prosiš za pomoč. Kakšne stvari ti lahko tudi v naprej pripravijo, narežejo,...

Rada pa bi dodala samo nekaj glede počivanja. To je seveda potrebno in pazi predvsem na roko, vendar meni so takrat svetovali veliko gibanja, da je prekrvavitev čim boljša. Sem tisti čas vsak dan hodila vsaj nekaj ur in Rožnik oblezla po dolgem in počez. Seveda pa nikakor ne pretiravaj. Za ostalo bo že čas po tem.

trac

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

24. maj 2012 8:26

to je res, da ni nič narobe, da mi pomagajo. Samo sem si rekla, če me že oblačijo, tuširajo itd...., da lahko vsaj nekaj nardim. :))))

 

no, zdravnik pravi, da en teden ni govora da premaknem roko, potem pa počas milimeter za milimeter. ostalo telo naj se giba.

 

punce hvala za nasvete :)

Maxi25

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

24. maj 2012 15:17

 

Jaz temu pravim enoroko pecivo  Sprobano za vikend, narejeno z eno roko

stana

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

24. maj 2012 15:55

Hahaha, jaz tako lepega ne naredim s šestimi rokami!

magnolija

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

24. maj 2012 16:28

A je recept v bazi.

Čudovito zgleda.

irena66

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. maj 2012 16:29

Hmm, Stana, kaj pa je tole zaena zadeva. Čokoladni kupček na vrhu izgleda kot krema za čokoladne huzarske krapke, za ostalo pa ne vem.

Vanja

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

24. maj 2012 16:51

Spodaj so zdrobljeni ostanki čokoladnega biskvita zmešani s smetano, malo masla, čokolade v prahu, sesekljanimi praženimi lešniki, mandlji. Jaz delam to kar od oka, malo tega in malo onega dokler mi ne izgleda zadeva ok. Zmes sem poravnala v pekaču in dodala malo zdrobljenega marcipana. Za kremo sem skuhala smetano in marcipan, zmešala s paličnim mešalnikom, v vroče dodala mleto želatino in polila čez podlago. Krema je pa res od čokoladnih huzarskih krapkov

Narejeno je zelo hitro, kakšne pol urce in v glavnem z eno roko. Na srečo imam desno roko zdravo, z levo bi šlo malo težje

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti