Marcipan

tema je zaklenjena

Zdravo!

Lepo vas prosim za pomoč. Doma imam paket marcipana brez navodil in ker z njim nisem še nikoli delala, me zanima, če je tak marcipan pripravljen za uporabo ali ga je treba še s čim zmešati.

Hvala za pomoč

cenka

Lahko ga uporabiš takšnega, kot je (v receptih običajno piše surov marcipan).

Če ga želiš lepo valjat, ga zgneti z malo sladkorja v prahu in z malo tekočine, ampak res samo nekaj kapljic. Z jedilnimi barvami ga lahko tudi obarvaš.

Kroglice iz macipana, surovega ali z dodatki, lahko obliješ s čokolado in nugatom. Lahko narediš v plasteh - plast marcipana, plast čokolade in tako nekaj krat, vmes daš še nugat, lahko kakšno plast namažeš z marmelado. Plast marcipana lahko daš na ploščo biskvitnega ali krhkega testa (pečenega seveda), zlepiš z marmelado.

 

Skratka, z maso se igraš, kolikor ti domišljija nese.

mamamia

Odprta tema enake vsebine: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1764

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.