Nakup pekača

Aerys  

član od: 23.3.2012

sporočila: 8

tema odprta - 31. mar 2012 10:49 | ogledi: 8.475 | odgovori: 6

Pozdravljeni.

 

Kupujem nov pekač, pa me zanimajo prednosti (oz. slabosti) litoželeznih pekačev. Kupil bi od Miele, ker mi lepo v njihovo pečico paše in sicer gre za pekač iz Alu litine s teflonskim premazom. Pečejo se pa bolj kot ne samo ribe. Zanima me tudi koliko prav kaj pokrov pride?

 

Lp

Aerys

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

31. mar 2012 11:17

Vsi strokovnjaki in "strokovnjaki" zdrave prehrane se strinjajo, da teflon ni ravno primeren za v kuhinjo.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. mar 2012 11:52

Meni so všeč litoželezni emajlirani s pokrovom. za vse vrste mesa. Teflonskih skoraj nimam. Tudi zato ker marsikdaj meso ali pecivo (vedno!) razrežem na pekaču. Predstavljaj si teflon :(

www.mojalbum.com/naredilaana

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

31. mar 2012 13:55

Pozdravljeni!

Doma imamo opisani Mielejev pekač s pokrovom. Če ne pečete res velikih količin hrane je prevelik. Tudi za pomivanje je zelo neroden (tudi pokrov).

Če bi še enkrat kupovali bi ravno tako kupili omenjeno znamko le manjšega, ker se hrana v njem lepo peče in zapeče, pa tudi pokrov prav pride (čeprav je res glomazen - bi šel velik puran podenj). Čiščenje je sicer preprosto, s toplo vodo in razmaščevalcem. Zaradi velikosti ga mi ne peremo v stroju.

LP.

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

31. mar 2012 14:44

Tudi jaz teflona raje ne bi kupovala. Sicer sem tudi sama v fazi nakupovanja novega pekača in nagibam k temu, da bi si omislila keramičnega.

situla

Aerys  

član od: 23.3.2012

sporočila: 8

31. mar 2012 16:32

Kar se teflona tiče:

 

O teflonu še vedno krožijo številne polemike, kaj je res in kaj ni. Kakorkoli že - naslonimo se na strokovna spoznanja, ki potrjujejo, da se na teflonski posodi lahko najdejo sledovi perfluoroctanolne kisline, in je potencialno karcenogena kemikalija. Raziskave o tej kemikaliji in njenem učinku na telo še vedno potekajo in izsledki še niso jasni. Lahko pa verjamete, da je nečista hrana polna pesticidov in škropil zagotovo še veliko bolj škodljiva kot teflonska ponev. Da se izognete potencialni nevarnosti, pa seveda uporabljajte le nepoškodovano teflonsko posodo, ali pa se odločite raje za ponev s karemično prevleko.

 

Katerakoli posoda če je poškodovana je nevarna, tako bakrena, aluminijasta in jeklena. Emajlirana naj bi bila najbolj varna. 

Aerys

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

31. mar 2012 17:21

Meni je za peko mesa in podobnega zelo všeč glineni pekač -t.i. rimski lonec. Le rokovanje z njim je malo bolj nerodno, ker je treba zelo paziti kam ga poslaviš, ko ga vzameš iz pečice, pa pri dolivanju tekočine je treba paziti, da ni premrzla, ker baje rad poči in podobno.  Sigurno je treba z njim rokovati veliko bolj pazljivo kot s kovinskim. Drugače pa je za peko res dober.

 

 

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti