Prosim za pomoč

0412.barbara  

član od: 29.3.2008

sporočila: 21

tema odprta - 28. mar 2012 15:48 | ogledi: 7.879 | odgovori: 5

POZDRAVLJENI, prosila bi za pomoč in sicer bi potrebovala kakšen recept za piškote, ki ne vsebujejo sladil, laktoze, glutena, sadja(razen ananas, kokos in kivi) in oreščkov. Moja nečakinja ima alergijo in ničesar naštetega ne sme jesti. Zelo bi bila vesela kakšnega recepta, še posebej za piškotke in torto, saj v aprilu praznuje rojstni dan.

Hvala



0412.barbara



Temo je spremenil(a) 0412.barbara dne 28. mar 2012 15:50

Temo je spremenil(a) 0412.barbara dne 28. mar 2012 15:53

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. mar 2012 16:37

Namesto sladil daš fruktozo. Namesto smetane in mleka daš kokosovo mleko ali pa sojino mleko, namesto pešnične moke daš pirino (oziroma tisto, ki je okej) in potem tako uporabljaš klasiš recepte.

Vendelina jr.

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

28. mar 2012 20:21

Uf to je pa težka... Namesto mleka je mleko brez laktoze (ki je cenejše od sojinega) prav tako smetana in skuta (če se odločiš za skutino torto s kivijem in ananasom), Namesto sladila pa je že Vendelina reka, da je fruktoza.

Za torto ti je potem najlažja čokoladna torta. Za pecivo pa ti predlagam naslednje:

 

4 jajca

en lonček sladkorja (sladila)

pol lončka olja

2 lončka moke brez glutena

1 vanilin in en pecilni

2 lončka naribanih jabolk ali bučk (v tvojem primeru bučke)

lonček drobno nasekljanih orehov

žlička cimeta

(lahko dodaš poljubno suho sadje, oz tisto, ki ga lahko)

Jajca in sladkor penasto vmešaj in dodaj olje. V moko vmešaj pecilnega in dodaj zmesi. Dodaj še bučke, kandirano sadje, orehe, lešnike ipd.

Vlij v pekač in peči na 180 stopinj za 45min.

Ko se ohladi posuj z mletimsladkorjem ali kakavom v prahu.

Monika7

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

28. mar 2012 23:06

če je punca alergična na gluten, pirina moka odpade..na tržišču se najde kar nekaj brezglutenskih mok, ki jih lahko uporabiš v vseh receptih namesto navadne moke.

jaz sem alergična na gluten in laktozo, pa sem si za rojstni dan naredila takšno torto..za biskvit sem uporabila ta recept:

http://www.kulinarika.net/recepti/15856/sladice/vegansk

namesto navadne moke sem imela Schärovo mix c moko, namesto sladkorja pa lahko uporabiš fruktozo, kot je predlagala že Vendelina. je pa s tole torto tako, da je meni z brezglutensko moko ratala zelo nizka, zato sem pač spekla dva biskvita, prvega sem premazala s sojino smetano za stepanje in obložila z mešanim sadjem (pač uporabi tisto, kar nečakinja sme jesti), dala drugega čez, ker pa mi je bil preliv iz original recepta presladek, sem zmanjšala količino sladkorja in namesto 1/4 skodelice uporabila samo 2 jedilni žlici (vanilijev sladkor po moje lahko mirno izpustiš) in ga prelila čez zgornji biskvit, po vrhu pa sem nadevala narezane sveže jagode in lističe mandljev (tukaj itak lahko improviziraš na 1001 način). končni rezultat je bil takšen:

 

ni za dol past lepo, je pa boljše imeti tako torto, kot nobene :)

 

za piškote pa ne bi vedela, nikoli nisem pekla nobenih posebnih...ponavadi sem preprosto zamenjala prepovedano z dovoljenim.

NaturensGalleri

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. mar 2012 6:54

Če mi daš svoj mail, ti pošljem zbirko receptov za sladice na osnovi kokosove moke.

tulka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

29. mar 2012 8:27

Odličen biskvit se speče z mletim makom.

Osnoven recept je:

5 bio jajc
15 dkd rjavega sladkorja (jaz namesto tega uporabljam med in količino tudi zmanjšam; lahko se uporabi fruktoza, rižev slad, obstaja pa tudi sladilo iz kokosovih cvetov)
20 dkg mletega maka
15 dkg surovega masla (namesto masla uporabim bio kokosovo maščobo)

Stepamo rumenjake s sladkorjem, dokler ne nastane penasta zmes. Dodamo mlet mak, zmešamo, dodamo stopljeno maščobo dobro premešamo. Stepemo trd sneg iz beljakov in jih na rahlo vmešamo v maso. V tortnem modelu premera 26 cm pečemo maso približno 40 minut pri 160 stopinj.

Biskvit lahko potem oblijemo s čokolado ali pa obložimo s sadjem (v tvojem primeru ananasom) in oblijemo s tortnim prelivom.

 

Fine biskvite ali pite se da narediti tudi z ajdovo in koruzno moko, ki ne vsebujeta glutena.

Lahko pripraviš tuti-fruti:

Spečeš biskvit iz koruzne moke, potem skledo obložiš z biskvitom, nanj naložiš rezine ananasa in preliješ z vanilijevim pudingom (skuhanim s sojinim ali riževim mlekom) v katerega se umeša rumenjak in stepen beljak.

Drobno pecivo:

Kokosovi poljubčki: http://www.zazdravje.net/kuhamo.asp?recept=45

Proseni keksi: http://www.zazdravje.net/kuhamo.asp?recept=53

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti