Kotni štedilnik

medica  

član od: 1.11.2010

sporočila: 1

tema odprta - 27. mar 2012 22:54 | ogledi: 9.929 | odgovori: 6

     Pozdravljeni  

     Smo v fazi načrtvovanja kuhinje v novi hiši.Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja o postavitvi štedilnika 

     v kot kuhinje, ki je v obliki črke L.Na sredini bo otok, ki ga želim uporabljati zgolj kot delovno površino

     za pripravo hrane,valjanje testa, ... O razporeditvi kuhinjskih elementov sem brala že v starejših temah,

     konkretno o kotnnem štedilniku in praktičničnosti take postavitve pa nisem zasledila veliko, zato bom

     vesela vaših mnenj,za katere se vam že vnaprej zahvaljujem.

    

      Medica

medica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. mar 2012 10:11

Imam kotni element z umivalnim koritom, ki se mi zdi super, saj je spodaj ogromno prostora za shranjevanje. Ravno pri štedilniku je pa to po mojem slabost, razen če nimaš viška prostora v kuhinji; za štedilnikom bo namreč veliko prostora, ki ne bo izkoriščen. Pa še ne bo se lahko stegovati čez štedilnik in brisati sten za njim.

Sonja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

28. mar 2012 10:31

V kuhinji imamo postavljeno steklokeramično v kotu. Pečica je postavljena zraven v stojni višini. Kuhinja je v obliki črke U. Postavitev nam ustreza, morda v opozorilo, da boš pri taki postavitvi potrebovala kotno kuhinjsko napo, ki je nekoliko dražja od navadne.

Za steklokeramično imam sicer prostor, vendar tam stoji kruhomat. Res je tudi, da je tisti kot bolj umazan, vendar nimam noben problemov s čiščenjem. Se pač bolj stegnem in gre.

Vilma

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2012 10:31

Odvisno ce gre le za kuhalnO Plosco ali se pecico. Sama kuhalna plosca je okej v kotu, ceprav bi jo sama raje dala na raven del, na tisti kot pa postavila kaksne kuhinjske pripomocke kot je mikser. Odvisno tudi od velikosti kuhinje.  Pri stedilniku je meni pomembneje da je v blizini umivalnika, vmes pa je dovolj pulta za rezanje.

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2012 10:33

Treba je pomisliti tudi na napo, ker ti na ta nacin odvzame kar nekaj povrsin ki bi jih sicer imela od zgornjih omaric

www.mojalbum.com/naredilaana

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

28. mar 2012 13:28

Tudi jaz imam v novi hiši v mislih kotni štedilnik. Kuhinja bo v črko U.

Sicer pa BANNANNA, trenutno je trend (no na trende tudi ne moramo vedno gledat), da je zgornjih visečih omaric zelo malo. Kaka vitrina, poličke (za prah nabirat ) in to je to.

Teka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. mar 2012 16:46

Jaz skusam trende kombinirati s prakticnostjo. V kuhinji pa vedno, vsaj ce je clovek dosti v njej. Grem raje dva metra v desno, da vzamem stvar iz spodnje omarice ali le odprem zgornja vratca? Odvisno tudi kako je velika kuhinja..moja je premajhna za samo spodnje elemente. Imam pa eno visoko omaro za zivila, ki je pa nepogresljiva

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti