Večji zobatec

Aerys  

član od: 23.3.2012

sporočila: 8

tema odprta - 23. mar 2012 15:50 | ogledi: 15.930 | odgovori: 6

Pozdravljeni.

V ribarnici sem naročil zobatca in dobil lep primerek, 2,6 kg (očiščen 2,2), 60cm dolžine. Problem je, ker sama s punco tako velike ribe za en obrok ne moreva pojesti. Ima kdo kakšen predlog kako speči pol ribe ali nama ostane edino filetiranje? Če se odločiva speči celo, koliko časa naj bi se riba pekla?

Hvala za vsak uporaben predlog.

Lp

Aerys

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

23. mar 2012 16:12

Lahko narediš kremenatle in jih jesta posamezno. Mi vedno tako naredimo. Iz glave in repa pa skuham juho.

karnak

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2012 16:25

Ne skruni zobatca z rezanjem, filiranjem in podobnimi rečmi. Speci ga v celem, na krompirju, lahko dodaš tudi malo zelenjave. Na debelejšem delu naredi dve zarezi v meso, se bo bolj enakomerno peklo. Če ne poješ celega, potem tisto, kar ostane, mariniraš: natrgaš na kose in preliješ z marinado iz olivnega olja, limoninega soka, malo popra in sesekljanega peteršilja, lahko dodaš še malo česna, a s tem ne pretiravat, da ne ubiješ polnega okusa mesa. In imaš tako lahko večerjo ali naslednji dan zajtrk.

 

 

Pa z vinom ne pozabi malo podlit (krompir, malo čebule, korenje, por, rezine paprike - bo dovolj; malo začimb)

Pečeš na 180 do 200 stopinjah, okoli 40 minut, itak vidiš, ko je riba pečena.

Tole je v pomoč, samo riba je druga:

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

23. mar 2012 18:12

Kot pravi Mamamia, greh je tako ribo trančirat. Speci v kosu, povabi frende , žlahto in zmažite. Sploh. če je riba sveža , zobatec je pa itak kralj med ribami.

hedonist

Aerys  

član od: 23.3.2012

sporočila: 8

25. mar 2012 13:59

Sem spekel v enem kosu, glavo in rep je blo sicer treba odbiti ker drugače ni šla v pečico, je pa super izpadlo. Pekel sem pa ca. 60min.

 

Lp

Aerys

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

26. mar 2012 13:28

Mamamia, včeraj sem spekla ribo po receptu, kot si ga ti zgoraj podala v sliki in besedi. Ta tvoj nasvet za peko mi je že na prvi pogled deloval izredno uporabno, preprost in učinkovit. Dejansko je kosilo izpadlo super. Sicer nisem imela zobatca, temveč večjega divjega brancina.

jedert

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. mar 2012 14:28

jedert je napisal/a:

Mamamia, včeraj sem spekla ribo po receptu, kot si ga ti zgoraj podala v sliki in besedi. Ta tvoj nasvet za peko mi je že na prvi pogled deloval izredno uporabno, preprost in učinkovit. Dejansko je kosilo izpadlo super. Sicer nisem imela zobatca, temveč večjega divjega brancina.



jedert

 

Uj, divji brancin ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti