Torta rdeči žamet

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

tema odprta - 22. mar 2012 14:45 | ogledi: 15.949 | odgovori: 11

Zasledila sem tole temo, ki je že zaklenjena:

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2361

 

V njej je link na torto rdeči žamet, ki naj bi bila nekje na portalu, pa mi link nikakor ne deluje, prav tako tudi z iskalnikom ne najdem recepta. 

 

Zato me zanima, če ima kdo kakšnje izkušnje z izdelavo in kakšen izpopolnjen recept.

 

Najlepša hvala.



Umi

Temo je spremenil(a) Umi dne 22. mar 2012 14:46

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. mar 2012 15:38

Ali pa googlaj "red velvet cake".

s0ncek*

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

22. mar 2012 18:27

Sem, ampak imam vedno težave s prevajanjem količin in pa sestavin. Ker tam so cups, pa galons, pa stick of butter (ne vem kakšna količina je to, ker ne vem kako velike "palčke masla" so pri njih, tudi 250g mogoče). Prav tako ne vem kakšen je buttermilk (po moje polnomastno?), pa selfraising flour (a se to sploh dobi pri nas?). 

 

Pri angleških receptih je vedno toliko ugank, ki jih na našem trgu ni, potem pa sem primorana iskati nadomestke in preizkušati recepte. In sem mislila, da je mogoče kdo že ta recept "poslovenil".

 

Ker na koncu, če res ni nikogar, bom itak primorana iz angleščine. Ampak včasih pomislim, da bi recept imel še kdo razen mene. Mogoče kdo, ki ima težave z angleščino...

Umi

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. mar 2012 18:57

Evo to je iz Joy of Baking, super stran drugače... Grami in mililitri so zraven... sem ti pa dopisala slovenski prevod sestavine zraven.

 

 

Red Velvet Cake:

2 1/2 cups (250 grams) sifted cake flour                                                     -gladka moka

1/2 teaspoon salt                                                                                    - sol

2 tablespoons (15 grams) regular or Dutch-processed cocoa powder              -kakav(navaden grenek)

1/2 cup (113 grams) unsalted butter, at room temperature                           -maslo(navadno neslano)

1 1/2 cups (300 grams) granulated white sugar                                             -sladkor(navadni, beli, kristalni)

2 large eggs                                                                                            -2 veliki jajci

1 teaspoon pure vanilla extract                                                                 -vanilijev ekstrakt=vanilija

1 cup (240 ml) buttermilk                                                                          -pinjenec(ima Špar Natur Pur)

2 tablespoons liquid red food coloring                                                        -rdeča barva za živila

1 teaspoon white distilled vinegar                                                               -bel kis

1 teaspoon baking soda                                                                             -soda bikarbona

Cream Cheese Frosting:

1 - 8 ounce (227 grams) cream cheese, room temperature                              -kremni sir(Filadelfija)

1 - 8 ounce (227 grams) tub of Mascarpone cheese, room temperature             -mascarpone

1 teaspoon pure vanilla extract                                                                    -vanilija

1 cup (115 grams) confectioners' (icing or powdered) sugar, sifted                    -sladkor v prahu

1 1/2 (360 ml) cups cold heavy whipping cream (double cream) (35-40% butterfat)-sladka smetana

 

 

 

 

 

Vesnuska

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. mar 2012 19:02

Drugače pa da ne bo pomote torte nisem delala, tako da ne vem kakšen je recept... Me odbija ta rdeča barva, pa še preveč biskvita je za moj okus, sem bolj na kreme mahnjena...

 

Vesnuska

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

22. mar 2012 19:47

Roncolino, hvala vam ampak zanimivo, da mi ta povezava ne dela, sem jo sama tudi našla, mi vedno napiše Prišlo je do napake! Želena stran žal ne obstaja. Administrator je že obveščen o napaki in jo bo skušal čimprej popraviti. Tako da, žal.

 

Vesnuska, vam pa se najlepše zahvaljujem za vaš trud. Zlati ste!!!!

 

Umi

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

22. mar 2012 19:53

Umi zgleda zato, ker se nekako spremeni url strani. jaz sem prilepila recept od spletne strani okusno . je Zgleda je takšna politika na Kulinariki

 

Tako, da poskusite sami v google vtipatki torta rdeči žamet ali pa kar direktno na strani okusno . je. 

(do danes nisem vedela da tu poteka taka cenzura, ko poskušam urediti svoj post je link pravi prikaže pa čisto nekaj tretjega)

Roncolino

Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 22. 2012 19:56

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

22. mar 2012 20:00

A ni pri tej torti finta v tem, da je notri rdeča pesa, ne barvila?

tulka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

22. mar 2012 20:17

Sem poguglala in v osnovi naj bi rdečo barvo dala reakcija med kakavom in kislo komponento biskvita(kis, pinjenec...), pogosto pa se dodaja rdeča pesa in barvila.

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. mar 2012 1:10

ČIst praktičen prevod...buttermilk je v USA že mnoga leta čisto navadno kislo mleko in ne pinjenec.

In umi, da ne boš preveč razočarana, ker torta, vljudno povedano, nii kaka posebna sreča.



Vanja Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2012 03:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti