Poroka na goriškem

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

tema odprta - 13. mar 2012 21:47 | ogledi: 28.580 | odgovori: 31

Pozdravljeni in na pomoč! Mi lahko svetujete kakšno dobro gostilno za poroko - na Goriškem? V zakup je treba vzeti, da bo povabljenih 100 (+ -) oseb. Ali poleg Lipe in Vinske kleti Dobrovo obstaja še kaj ...? Pa še: katero slaščičarno (za torto) priporočate? Več glav več ve :) Hvala za informacije.

Nomen

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

14. mar 2012 6:26

No jaz ti neznam pomagat:P hehe ker ne poznam tega kraja :D bi pa izkoristila priložnost in punce vprašala koliko so zapravile za svojo poroko????? nič še ne planiramo, ampak upam na to:P saj veste kako je to:P :D

Drugače nomen se odloči tako, da boste goste gostili nekje, kjer bodo imeli tudi otroci kaj početi (igrišče, igralnice...). Vsaj do sedaj sem na porokah opazila, da če imajo otroci kaj početi je vse veliko bolje, saj ne sitkajo mamicam pa očijem :D

brusketka

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

14. mar 2012 6:46

brusketka, ni korektno, da takole spreminjaš vsebino teme. Ta je jasna, govori o poroki na Goriškem in NE o stroških poroke.

Zato prosim, da ostanete pri osnovni temi.

Zate, Nomen pa še tole, morda dobiš kako idejo ali namig:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1354šk

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

14. mar 2012 7:10

zmenjeno, se opravičujem tudi tebi Nomen. Drugače pa ja, ne pozabi na otroke

brusketka

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

14. mar 2012 7:50

No, gostilne so: gostilna Šterk: v redu hrana, posebna dvorana za ples, je za 100 ljudi, imajo tudi živalski vrt ali nekaj takega in je za otroke.

Dobrova je kar v redu.

to je meni znano.

 

Aljo

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 8:30

Aljo in Andrejka najlepša hvala za odgovor. Za torto hitro v akcijo :) Za Šterk pa imamo informacije iz prve roke - pred dvema letoma se je bratranec poročil tam in smo bili glede hrane in postrežbe razočarani (škoda, ker je bila pred leti tam špica). Kogoja bomo tudi kontaktirali. ALi mogoče poznate oz. lahko svetujete tudi o Marku, Furlanu in Marco Polu? Za te gostilne nimamo nobenih informacij o hrani, baje pa so dovolj velike ... Hvala.

Nomen

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

14. mar 2012 8:58

Ja, pri Furlanu je tudi dobro, za Marco Polo pa ne vem, če organizirajo poroke. Na vseh omenjenih lokacijah je dovolj prostora za 100 ljudi, tako da bo najbolje, če kar njih povprašaš. Vsekakor si priskrbi več variant oz. cen jedilnikov, potem pa se glede na zmožnosti in želje odloči.

Na Dobrovem se lahko tudi poročiš - v gradu, potem pa imate večerjo v večnamenskem prostoru v vinski kleti. Če se ne motim, hrano pripravlja ekipa iz grajske restavracije.

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 9:25

Hvala Andrejka, to vsekakor bomo. Nekako sem se teme lotil tudi v upanju, da mi boste lahko svetovali tudi glede vaših izkušenj oz. če poznate hrano v teh gostilnah - prav vseh res ne moremo stestirati. Marco Polo organizira poroke ja, vendar za tako veliko skupino v diskoteki, kar nam ne diši preveč. Dobrovo žal tisti dan odpade, so že zasedeni :( Menda je treba začeti z organizacijo poroke še preden poznaš svojo drago... Cene se mi zdi, da se ne razlikujejo prav veliko, vsaj kar smo po telefonu reševali ... A Mark poznate? Baje imajo tam veliko porok, za nobeno pa nismo slišali iz prve roke.

 

Glede torte pa še - a so torte iz tičina mase sploh užitne? :) Nisem še nikoli poskusil.... Mogoče bi se moral prijaviti na kulinarični forum za telebane :)

Nomen

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 10:12

Hvala!!! Poznate tudi pekarno Potička, ravno si ogledujem njihovo spletno stran ...

Nomen

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

14. mar 2012 10:22

Če se nameravaš odločiti za torto iz Perle, ti svetujem predhodno pokušino. Sem že dvakrat na r.d. jedla njihovo torto, pa bi bila boljša domača od večine čanov Kulinarike, mislim. Moje mnenje!

 



181604

Sporočilo je spremenil(a) 181604 dne 14. 2012 10:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti