Gabrielova metoda

loli23  

član od: 21.2.2012

sporočila: 7

tema odprta - 12. mar 2012 11:33 | ogledi: 14.830 | odgovori: 12

Pozdravljeni,

 

mene pa zanima, če ima katera kaj izkušenj z Gabrielovo metodo hujšanja. Zasledila sem jo na www in fb, zveni privlačno.

loli23

Jutica  

član od: 15.12.2011

sporočila: 36

15. mar 2012 22:23

In kakšna je Gabrielova metoda?

Jutica

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

17. mar 2012 11:40

Loni, zasledila si reklamo!Za reklame pa ne dam roke v ogenj, edine, ki jih z veseljem pogledam so umetniške, naprimer Ukrajinska o kruhu (saj veš, ko z rokami iz peska oblikuje slike).

Metod hujšanja je pa skoraj toliko,kot debelih ljudi.Imaš forum

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2393

kjer teče debata o isti temi v drugem celufanu.Mogoče tam predebatiraj...

jovita

zvezdica zaspanka  

član od: 27.10.2005

sporočila: 2

23. mar 2012 15:42

bistvo te metode hujšanja je, da ni nikakršne diete. tu se gre zato, da se odkrije zakaj naše telo reagira tako kot reagira.....jhe je poanta tega, da nekdo, ki poje 2x več kot vi, pa se ne zredi

 

v glavnem ta metoda je pucanje našega podstrešja :))

zvezdica zaspanka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. mar 2012 17:42

Naj predstavim Atinino metodo hujšanja: sprazniš shrambo, hladilnik in še kakšno omaro, potem pa dva meseca ne greš v trgovino. Tudi na obiske ne hodiš, še posebej se izogibaš rubrike 'Fotoalbumi' na kulinariki. Prehranjuješ se s tem, kar raste na vrtu (primeren čas za to dieto je zima in zgodnja pomlad).

Atina

loli23  

član od: 21.2.2012

sporočila: 7

16. maj 2012 14:55

Uspela sem prebrati knjigo do konca. Sedaj pa se je moram lotiti ponovno in si izpisati posamezne postopke. Knjiga je res dobra. V bistvu si sam kreiraš svojo zunanjost. Punce vse je v glavi in ko spremeniš odnos do sebe in telesa, se tudi teža normalizira. Je pa res, da se to ne da čez noč. Prijatelj je ugotovil, da bi se dalo to metodo porabiti tudi za rejenje, saj je princip isti. Poskusite si knjigo izposoditi v knjižnici. Ali je katera med vami, ki ima že rezultate?

loli23

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. maj 2012 15:42

Imam rezultate, a brez knjige.

mamamia

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

16. maj 2012 18:39

Sem prebrala intervju v Jani. Mi ni čisto jasno za kaj gre! Niso razložili, verjetno zato, ker želijo, da prebereš knjigo=) Lahko katera napiše malo več?

Lila Roza

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. maj 2012 18:53

Mislim, da je glavni princip pri tej dieti vizualizacija. zato priporoča, da si povsod doma nalepiš svoje slike iz časov, ko si bil še suh. Tudi neko kaseto omenja, ki je sestavni del knjige,. Prebrala sem članek v Jani in me močno spominja na pristop, ki ga zagovarja Paul McKenna (po njegovi metodi sem pred dvemi leti  shujšala 12 kg v petih mesecih. Eden o elementov pri Pri McKenni je tudi vizualizacija, mi je bilo všeč predvsem to, da pri izboru hrane ni nobenih omejitev, štetja kalorij ip, lahko sem jedla vse, tudi slaščice, brez katerih ne bi mogla živeti, poudarek pa je bil na samoopazovanju (kdaj si lačen in ali si zares lačen, kdaj si sit) in na poslušanju avdio posnetka vsak dan vsaj prvih 14 dni. Očitno je to pri meni delovalo in njeogv "magic spell" še deluje. McKenna žal ni preveden v slovenščino, ima pa svojo spletno stran in lahko direktno od tam naročite knjigo in CD.

Sweetie

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

17. maj 2012 9:30

Na tak način sem shujšala jaz 19kg. Sicer nisem rabila imeti nalepljenih svojih slik ko sem bila še suhica , temveč je bilo popolnoma dovolj, da sem gledala slike s poroke prijateljice in sem bila kot krof. Prešinil me je trenutek, ko sem rekla, "moj bog, kaj sem iz sebe naredila". In se je začelo. Dieta po moji lastni metodi, brez knjig, žaub, tablet itd... Poslušala sem telo, znižala obroke in se začela gibati.

Maxi25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti