Listnato testo - nujno

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

tema odprta - 10. mar 2012 11:37 | ogledi: 16.736 | odgovori: 26

Prosim za pomoč. Delam šamrole, kot že mnogokrat do sedaj. To kar se mi je pa sedaj zgodilo se mi ni pa še nikoli. Listnato testo od Pečjaka sem navila na rolice, jih dala pečt in med peko so vse razpadle, padle na pladenj. 

 

Kaj je narobe?!?! 

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. mar 2012 11:44

Pa se je iz testa začela izločat maščoba ali je normalno lepo in hrustljavo?

Čuden pojav ni kaj, samo se pri kupljenem listnatem testu nič ne čudim, ker je po  mojih izkušnjah ne glede na znamko navaden ''klump''...

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2012 11:51

Previsoka temperatura? Ali pa je res s testom kajnarobe, morda slabo maslo, s preveč vode?

Ugibam, se mi ni še nikoli zgodilo, res pa je, da s Pečjakovim listantim nisem še nikoli ničesar delala, uporabljam izključno Ledovo listanto testo.

mamamia

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

10. mar 2012 11:54

saj to mi je čudno, ker se mi to še nikoli ni zgodilo. vse skupaj je padlo okoli modelčke, surovo, ampak to se naredi že kaki 2 minuti po tem ko ga dam v pečico. Na 180C

 

Ni mi jasno...Pa še za eno fešto jih delam..za zjokat

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. mar 2012 12:06

Jup, ne prjetno. Kaj pa če skočiš kupit tisto že razvaljano listanto, samo izrežeš ga? Jaz sem to ene dva krat naredila in sem čisto zadovoljna (tudi šamrole). Če se mudi, se mudi, in iščemo tudi take izhode.

 

mamamia

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

10. mar 2012 12:28

Evo, vrgla sem vse testo stran, sem pa naredila sedaj testo za princeske, pa bom kremo od šamrol porabila za tole. Menda bo ok...

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

10. mar 2012 15:04

MIRJAM z listnatim testom od Pečjaka sem tudi sama imela enake težave. Ga ne kupujem več. sabrina

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

10. mar 2012 18:37

Če boš zdaj delala princeske,itak ne bo kaj posebej narobe.Zame so šamrole samo tiste,z pravim beljakovim šamom.Vse ostalo so izpeljanke.Ali pa se mogoče motim?

Kar pa se testa tiče,se popolnoma strinjam z mamamio,Ledo je zakon.

ultranova

lenika83  

član od: 27.9.2010

sporočila: 22

10. mar 2012 19:24

Meni se je s Pečjakovim zgodilo popolnoma enako in to že pred nekaj leti. Od takrat za šamrole kupujem izključno Hokus in mi ni šlo še nikoli nič narobe.

lenika83

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

10. mar 2012 19:58

Še en razlog več, da si listnato testo pripravite same. Seveda ne vsakič sproti, ampak na zalogo, odlično se zamrzuje. Zdaj, ko je še hladno, je pravi čas da si napravite zalogo. Jaz ga napravim dvakrat ali trikrat na leto, zmanjka seveda še prehitro in potem kupim kakšnega v trgovini, katastrofa. Ampak seveda pojemo, pri nas ne gre nič preč, razlika je pa res velika, verjetno zaradi tega, ker doma uporabljamo maslo, trgovinski so pa delani z margarino. Je pa seveda izdelava malo sitna, meni gre najbolj na živce to, da ga je treba zlagati na hladnem. No pa vsake toliko pa tudi to pretrpimo.

Mislim, da je Vanja iz L'Amerike pred kratkim nekaj pisala o tem, gotovo nam bo znala pomagati in svetovati.

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. mar 2012 2:38

Spomnim se, kako sem imela s Teto Torto  par let nazaj  "izmenjavo mnenj" o listnatem testu. Meni je ni hujšega opravila v kuhinji, kot valjanje testa in sem na vse svetnike prisegala, da se tega svoj živ dan ne bom lotila. Zarečenega kruha se največ poje.

Ampak, lani sem si zadala nalogo, da se bom vsake toliko časa lotila nečesa, za kar sem vedno govorila, da ne bom nikoli delala (pekla, kuhala).

Postopek priprave listnatega testa traja in traja in traja. Vsakokrat je pa tako malo dela s tem testom, da res priporočam, da se ga lotite same. Navodila, po katerih sem ga jaz delala, je imel maslo na zunanju strani in ne tako, kot ga tradicionalno delajo. Na srečo imam veliko delovne površine, ki je bila pomokana od večera, ko sem začela, do naslednjega večera, ko sem z delom končala.

Seveda sem kupila najboljše maslo, kar jih prodajajo v mestu, tako da je bil končen izdelek neprimerljiv s tistim, kar se dobi v trgovini. Kmalu bo na vrsti druga runda, imam samo še en kos testa.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti