Ocena menija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. feb 2012 17:50

 

 

Geez, saj ti ne bomo me kuhale, da nas sprašuješ za ceno. Obrni se na nekaj lokalov in povprašaj po ceni.

 

Potem se odloči za najprimernejšega, tako  po ceni kot lokaciji.



Vanja



 

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 27. 2012 13:44

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. feb 2012 10:07

Ko smo mi nazadnje imeli vecjo slovesnost smo se obrnili na 3 gostilne in primerjali ceno in na koncu je zmagala gostilna, ki nam je ponudila najvec. Vi ste ze izbrali restavracijo zato je najbolje se kaksno drugo povprasat za ceno in bo najboljsa primerjava. Pri popustih pa ponavadi pomaga znanstvo ali da si stalni gost.

Vsekakor pa vam predlagam juho, saj prija ob pijaci nekaj toplega za zelodcek. Za zacetek pa se kaksni drobni prigrizki.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

25. feb 2012 20:30

Tale meni ne bo poceni že zato, ker je v njem pljučna pečenka, pod 40€ zagotovo ne.

Sicer pa se pridružujem mnenjem, da bi pri poročnem kosilu morala biti juha med predjedjo in glavno jedjo . Vse tiste solate pa bi zmetala z menija in pustila samo sestavljeno solato ob glavni jedi.

Vse, kar je napisano pod samopostrežno, bi ponudila kot hladno predjed na začetku - je lahko ravno tako samopostrežno. Ne predstavljam si dobro, čemu samopostrežne jedi in solate po glavni večerji, ko so že vsi siti. Namesto solat naj bo na mizah sadje, da se gostje z njim osvežijo.

 

Ne pozabi tudi tega, da k dobri hrani spada tudi dobro vino :) Srečno!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. feb 2012 7:08

georges12 je napisal/a:

Ker se počasi pripravljamo na slavnostni dogodek sem s pomočjo te in še nekaj ostalih strani sestavil meni. Ker nimam občutka koliko bi tak meni stroškovno nanesel na osebo bi povprašal kar tu gor.

Seveda so končno možne še spremembe me pa nekje okvirno zanima koliko bi to naneslo. Šlo se bo za okoli 100 oseb.

Topla predjed:
Rižota z jurčki na popečenih bučkah
s sirom

Glavna jed:
Zorjen pljučni file z rdečim poprom v omaki,
Pečena zarebrnica mladega prašiča,
gratiniran krompir, zdrobova rezina s korenjem,
zeleni beluši s slanino
Sestavljena solata

Samopostrežno
sirova plošča, okrašena z orehi, olivami in grozdjem,
puranji ocvrtki s sezamom,
šunkini zvitki muslin
kraški pršut z olivami, pršut navit okoli palčk
goveji jezik z bučnim oljem

SOLATE
Morski sadeži s testeninami
Grška solata
Francoska solata

Telečja obarna juha

 

Mogoče bom še dodal hladno predjed ni pa nujno. Hvala vsem za odgovore.

 

georges12

Joj jurček, neroden naslov si dal temi, zdaj boš pač bral pa še mi vsi skupaj s tabo kakšna župa se tej ali drugi  zdi imenitna in primerna.

Pameten predlog  je tisti od Vanje, svojega menija se pa kar drži.

Lepo praznovanje vam želim!

 



nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

26. feb 2012 11:10

vd007 je napisal/a:

Na jedilniku pogrešam piščančje meso, zeleno solato ( razen, če ni mišljena v sestavljeni ) in še stvari. . Pravzaprav....ne sprašuješ  za mnenje glede menija. ..pa bom vseeno izrazila svoje .  Ne vem sicer za kak svečan dogodek se pripravlja... .. če so vabljeni preprosti ljudje, bodo z dogodka odšli lačni. Ta meni je pripravljen bolj za pokušnjo hrane, ali pa za izredno, izbrano družbo...



vd007

Tole nekako sovpada s tvojim odnosom do kužka.

Meni je super, z veseljem bi ga užil.

Commis débarrasseur

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

26. feb 2012 14:43

Se strinjam s predhodnico, da je samopostrežno bolje narediti aperitiv pred večerjo (medtem ko so gostje (po)jedli aperitiv, sva bila s fotografom). 

 

Po večerji pa pecivo, sadje, sadje in še enkrat sadje :)

Tole je bil najin meni: 

 

Aperitiv: Divjačinski in kraški pršut/divjačinska salama, Izbrani siri, Krekerji/kruh, Sveže in suho sadje

 

Poročna večerja:

 

Rezanci z jurčki, Rižota z radičem,

 

Srnini medaljoni, Telečji medaljoni z gobovim klobukom, Goveji file v rdečem vinu

Pečen krompir, Mini kruhovi cmoki, Zelenjava na žaru, Solatni bar

Poročna torta

Bovla, Ledena kava, Sorbet, Sladoled, Sadje, Drobno pecivo, Čokoladna fontana, Kavica

 

Odojek, Pečen krompir, Solatni bar

 

Vino: Chardonnay. Polsuho 2009. Vinogradnišvo Fabijan. Modra frankinja. Suho 2003. Klet Zorenč-Hohnjec.

 

Rajali smo do jutra. Sadje in "jutranji" bife sta bila zmagovita kombinacija. 

 

 

Saša

georges12  

član od: 22.2.2012

sporočila: 3

27. feb 2012 11:54

Pozdravljeni

 

Vidim, da ste me nekako zasipali z mnenji in ocenami. Nekako me je bistveno zanimala sama cena tega menije..ne toliko ocena.

Zakaj sva se odločila za ta sistem. Naj še malo bolj obširno razložim situacijo.

Civilni obred bo potekal na isti lokaciji kot potem pogostitev..cerkvenega obred ne bo..vse se bo začelo ob 18:00. Planirani dogodki naj bi si sledili tako.

Prihod gostov od 17:45 dalje...pričakal jih bo kozarček..razni prigrizki v smislu slanih peciv+jagode za k šampanjcu ob končanem obredu nekje ob 18:30 do 45.

Potem premik v prostor, kjer bo potekalo slavje...najprej topla predjed in za njo še glavna jed. Za naprej je pa tako, da najbrž bo še komu pasalo čez nekaj časa, da še kaj malega pridoda večerji, zato so potem narezki in razne solate+sadje+pecivo, ki bo ves čas na mizi..ni mi pa nekako včeč hrana na ploščah, ki je potem še cel večer na mizah ohlajena.

Mislim, pa da nekako k narezku ni treba uoštevati polne porcije po osebi..

Obara proti jutru bo pa itak pasala.

 

 

georges12

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. feb 2012 13:45

Prečitaj že enkrat prvo sporočilo na tejle strani in kontaktiraj že enkrat primerne lolake, ne nas, amaterske kuharice.

Vanja

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

28. feb 2012 12:02

Samo je res, če boš pridobil še vsaj dve ponudbi od drugih gostincev, se boš laže pogajal za ceno oz. boš vedel, kje gibljejo cene tvojega izbranega ponudnika.

Meni je tudi všeč izbira jedi, no, meni je itak super, če se mladoporočenca odločita za malce drugačen pristop kot je goveja župa in pečenka, čeprav je verjetno res še najmanj komentarjev ob taki izbiri.

 

Čarli08

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

28. feb 2012 13:02

Georges 12, cene res zelo varirajo, mnogo je odvisno od lokacije, kvalitete sestavin, marže gostincev. 

Moje mnenje je, da marsikdaj pretiravajo, saj je (zame) poroka dogodek, ko ljudje naj ne bi pretirano pazili na vsak cent, in to gostinci izkoristijo. 

Midva sva se pri meniju ognila juhi, kar je na začetku sprožilo nekaj čudnih pripomb, a so bili na koncu vsi zadovoljni. 

Poroko sva imela zunaj (obred in pogostitev) in po večerji je bilo na mizah pecivo (sladko&slano) ter sadje, do torte in "pozne večerje" nekje ob 1, pol 2 zjutraj. 

Sicer pa - midva sva od vsega menija poskusila 1, morda 2 stvari, nekako tisti dan nisva imela pretiranega apetita :)

Bolj kot pri hrani lahko privarčuješ pri pijači - poskusi se zmeniti za svoje vino (računajo postrežnino) / vso pijačo. 

 

LP

 

 

Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti